Який діаметр труби вибрати для опалення відео-інструкція по монтажу своїми руками, ціна, фото

Який діаметр труби вибрати для опалення з природною циркуляцією

Опалення – це одне з найважливіших складових житлового приміщення, без якого важко уявити собі комфортне проживання в холодні пори року. Це саме та частина облаштування житла, про яку власник повинен подбати в першу чергу, так як саме від неї залежить тепло і затишок в домі – без правильно налагодженої системи опалення перебування в приміщенні буде як мінімум дискомфортним.

Найчастіше, опалення в будинку встановлюють професіонали, так як це досить трудомісткий процес, який вимагає наявності певних навичок і інструментів. Однак в деяких випадках монтаж опалення своїми руками допустимо, за умови, що у вас є деякі практичні навички і знання, необхідні для правильної збірки компонентів опалювальної системи.

Опалювальні труби фото

У цій статті вам буде надана докладна інструкція + відео про те, як вибрати діаметр труби для опалення – даний параметр є одним з основоположних для коректної роботи системи.

вибір діаметра

Загальні відомості

Проміжні труби між тепловими елементами (радіаторами, регістрами) є свого роду магістраллю для теплоносія для систем опалення, яка повинна володіти достатньою пропускною здатністю, для забезпечення нормального руху. Тобто від того наскільки вдало буде підібраний даний параметр – буде цілком залежати нормальна робота системи в цілому.

Однак на відміну від автомагістралі, де діє принцип "чим ширше – тим краще" опалювальна система потребує оптимальних значеннях, так як присутність труб із занадто великим перетином будуть також небажано, як і використання малого діаметра. Недостатньо великий розмір буде викликати шум – внаслідок підвищеної швидкості циркуляції.

Надмірно великий діаметр вимагає наявності великої кількості теплоносія (в даному випадку води) в системі, що в свою чергу призведе до великих тепловтрат і нерівномірного обігріву приміщень. У таких випадках зазвичай відбувається так, що водяні радіатори опалення в кімнаті, яка знаходиться ближче до котла, прогрівається досить добре, а інших же кімнатах температура в опалювальних елементах починає різко знижуватися.

Труби з нержавіючої сталі

Також нераціонально велике перетин є причиною великої кількості витрачених ресурсів на підтримання необхідної температури внаслідок збільшеної кількості теплоносія. Відповідно, чим менше розмір – тим менше буде ціна витрат на обігрів приміщення.

Зверніть увагу!
Тут необхідно не забувати про те, що надмірне зменшення діаметра призведе до утворення постійного шуму в системі, про що сказано вище.

Формула підбору

Для обчислення діаметра слід визначитися з тим, який витрата енергії буде потрібно для обігріву того чи іншого приміщення. Спочатку необхідно провести розрахунок квадратури приміщення – виміряти довжину і ширину кімнати, а потім помножити обидва значення між собою. Таким чином, в результаті ви отримаєте точну кількість квадратних метрів.

Для обігріву 10 квадратних метрів площі при висоті стель не більше 3 метрів буде потрібно 1 кВт енергії. Виходячи з даного стандарту – обчислюється загальне значення енергоспоживання всіх приміщень в будинку.

Зверніть увагу!
Дана формула розрахована на будинок з утепленими стінами, які відповідають всім стандартам СНиП та не враховують втрати тепла при невідповідності даних параметрах.

Підбір діаметру труби для опалення з міді

Тобто, щоб обігріти кімнату площею в 40 квадратних метрів необхідно 4 кВт енергії + 20%. За допомогою цих розрахунків, здійснюється вибір діаметра труб для опалення, виходячи зі списку наданого нижче.

У ньому також присутня позначення оптимальної швидкості циркуляції, яка повинна бути не менше 0.2 і не більше 1.5 метрів в секунду.

Якщо швидкість руху води буде менше 0.2 м / сек, то це призведе до виникнення повітряних пробок і поганого обігріву.

Якщо ж вона буде перевищувати 1.5 м / сек, то велика ймовірність появи сторонніх шумів, які є наслідком проходження теплоносія через різні перешкоди:

Найбільш оптимальним значенням є проміжок від 0.3, до 0.4 м / сек.

Зверніть увагу!
Нижче будуть приведені усереднені дані, які були складені на основі необхідних обчислень.
Для визначення даного значення власноруч слід провести розрахунки за різними формулами, які в цій статті приводиться не будуть.

Радіатор з Двохтрубна системою

  • Для 3 – 5 кВт доцільніше застосувати 20 мм, швидкість теплоносія становитиме 0.2 – 0.4 м / сек;
  • Для 6 – 9 кВт оптимальним значенням є 25 мм, значення швидкості руху теплоносія в даному випадку складе 0.3 – 0,4 м / сек;
  • Для 10 – 15 кВт бажано використовувати труби з перетином 32 мм, в яких циркуляція становитиме 0.3 – 0.4 м / сек. Можливе використання труб з перетином 20 мм, проте в цьому випадку швидкість теплоносія становитиме від 0.5, до 0.7 м / сек;
  • Для 16 – 21 кВт – оптимальним буде значення 40 мм, значення швидкості руху теплоносія в даному випадку буде становити від 0.3, до 0.4 м / сек;
  • Для 22 – 32 кВт кращим буде значення 50 мм, швидкість циркуляції в даному випадку буде перебувати в межах 0.3 – 0.4 м / сек;

Зверніть увагу!
Даний список складений для системи з різницею вхідної та вихідної температурою в 20 (80 – 60) градусів за Цельсієм.

Правильно змонтоване опалення є запорукою тепла і затишку в домі – встановивши його власноруч, ви заощадите значну кількість коштів, практично не втративши в якості монтажу. Дана стаття внесе ясність в один з найголовніших параметрів при установці опалювальної системи для дому та допоможе вам уникнути серйозних помилок.