Які види опалення приміщень бувають, типи опалювальних систем, автономний обігрів житла, монтаж

Поширені види опалення, що використовуються в багатьох країнах світу

Різні комунікації в житті сучасних людей грають важливу роль, але обігрів житла повинен забезпечуватися в обов'язковому порядку. Якщо мова йде про північних регіонах, то для створення оптимального мікроклімату потрібні якісні прилади. Також необхідно дізнатися, які види опалення бувають взагалі. Основним показником працездатності системи є можливість підтримувати комфортну температуру в приміщеннях.

Демонструється водяна система, що стала в нашій країні традиційної.

Основні типи

Штучний обігрів будинків і квартир проводиться для компенсації теплових втрат, що відбуваються при зниженні температури навколишнього повітря. Для комфортного проживання будуть потрібні спеціальні пристрої, здатні виконати це завдання. Проте кінцева комплектація обладнання буде залежати від обраного способу видобутку тепла, а також від теплоізоляції житлового простору.

Водяні системи обігріву

Даний варіант передбачає використання рідкого теплоносія в якості основного джерела тепла. Він нагрівається до потрібної температури і циркулює по трубопроводах, які можуть бути виконані за різними схемами. Передачу тепла допомагають забезпечити радіатори, регістри і конвектори.

Види труб для опалення при такому варіанті можуть відрізнятися в залежності від матеріалу виготовлення.

 • сталеві труби з'єднують прилади, що акумулюють тепло, у багатьох квартирах і приватних будинках. Високоякісна сталь – основну сировину для виробництва. Споживачів приваблює невисока ціна, а також низький коефіцієнт температурного розширення.
 • чавунні вироби завжди славилися низькою вартістю і непоганий механічної стійкістю. Вони з'єднуються фасонними частинами, тому вимагають використання хорошою клоччя, яка при цьому не буде мати сторонніх домішок. На навчальному відео зазвичай відзначаються ці моменти.
 • Поліпропіленові опалювальні труби є новинкою на будівельному ринку, але за невеликий проміжок часу стали популярними. Навіть при замерзанні рідини всередині цілісність вироби зберігається, так як матеріал здатний розширюватися і стискатися при змінах температури.
 • Металопластикові аналоги – труби для опалення один з одним з'єднуються за допомогою спеціальних фітингів, які можна зафіксувати своїми руками. Надійність окремих елементів забезпечується завдяки пятислойной структурі. Самі кріплення на стиках можуть бути нероз'ємними, компресійними або різьбовими.
 • мідні вироби в основному використовуються, коли необхідно досягти тривалого терміну служби. В цьому плані подібні елементи навряд чи зможе перевершити будь-який інший матеріал. Однак при придбанні доведеться розпрощатися з серйозною грошовою сумою.

На фото показані мідні труби різних діаметрів.

Примітка! Для забезпечення циркуляції рідини цілком підходять всі перераховані види: опалення в такому замкненому контурі все одно вийде надійним. Названо лише основні варіанти.

Обігрів за допомогою пари

Такий спосіб опалення будівель передбачає замість рідкого теплоносія використання пара водяної пари. Однак в нашій державі подібні системи не дозволяється встановлювати в громадських і житлових будівлях, що підтверджується будівельними нормами і правилами. Як правило, в якості нагрівальних пристроїв виступає паровий котел або редукційно-охолоджувальна установка.

Список основних переваг:

 • Компактні розміри приладів і відносно низька вартість.
 • Невелика інерційність дозволяє здійснювати швидкий прогрів.
 • Чи не спостерігається втрат тепла в теплообмінниках.

Перерахування істотних недоліків:

 • Досить високі показники термометра на площині приладів.
 • Відсутність можливості плавного зниження і зниження температури.
 • Високі звукові коливання при заповненні теплоносія.
 • Є складнощі при установці відводів.

Так виглядає паровий котел – основний елемент системи.

Увага! Інші види систем опалення вважаються найбільш безпечними на відміну від представленого варіанту. Крім того, елементи парового обладнання зношуються швидко, так як їм доводиться витримувати високі температури.

повітряне обігрівання

У сучасному світі такий спосіб акумуляції тепла активно використовується для створення комфортних умов в торгових і складських приміщеннях, які мають великий обсяг. Джерелом нагрітого повітря може бути калорифер або теплової генератор. Дані пристрої підтримують задану користувачем температуру, витрачаючи при цьому мінімальну кількість потужності.

Переваги кліматичного обладнання:

 • Економічність, адже є можливість подвійного використання (для обігріву взимку та кондиціонування влітку).
 • Великий термін експлуатації, який в більшості випадків становить не менше двадцяти років.
 • При експлуатації відбувається прямий нагрів повітря. Іншими словами, немає проміжних теплоносіїв.
 • Під час використання витрачається палива набагато менше, ніж у випадку з водяними системами.

Схема руху повітря при такому варіанті.

Примітка! Решта види опалювальних систем не можуть похвалитися такими різнобічними можливостями. При необхідності вдасться навіть охолодити повітря в приміщенні, що актуально в літній час.

Інфрачервоне випромінювання

Обігрів здійснюється завдяки спеціальним випромінювачам. Інфрачервоне опалення може застосовуватися в якості основного або додаткового джерела тепла. Інші види системи опалення не зможуть забезпечити якісний обігрів відкритих просторів, як це здатний зробити подібний випромінювач.

У чому перевага цих виробів?

 • По-перше, вони не сушать повітря і не спалюють кисень, а також не утворюють ніяких продуктів горіння.
 • По-друге, дані джерела тепла функціонують зазвичай всього лише 5-20 хвилин в годину, здійснюючи швидке і рівномірне прогрівання.
 • І, по-третє, прилади такого типу дозволяють економити близько п'ятдесяти відсотків електричної енергії.

Діапазон дії приладів інфрачервоного випромінювання.

Доповнення! Отримання тепла за допомогою променів є найприроднішим, так як наша планета прогрівається саме за цим принципом. Приблизно одна друга частина потужності сонця знаходиться в інфрачервоному діапазоні.

динамічний обігрів

Згодом з'являються нові види опалення. Одним з таких можна вважати спосіб, коли одна частина тепла передається в приміщення, а інша – витрачається на функціонування спеціального насоса, який знаходиться між приміщенням і зовнішнім середовищем.

Класифікація теплових машин проводиться, виходячи від джерела відбору тепла.

 1. Геотермальне обладнання замкнутого типу за основу бере тепло землі або грунтових вод.
 • Горизонтальне розміщення колектора проводиться на відстань нижче глибини промерзання грунту.
 • Вертикальне розташування колектора здійснюється в свердловини, що мають глибину до двохсот метрів.
 • Водна конструкція встановлюється в будь-якій водоймі нижче глибини промерзання.
 1. Устаткування відкритого типу вимагає використання теплообмінної рідини, що циркулює через систему теплового насоса.

Один із способів розміщення обладнання.

Огневоздушний обігрів

До цього були представлені сучасні види автономного опалення, але до окремого типу отримання тепла для приміщень можна віднести огневоздушний спосіб підтримки потрібної температури в житло. Джерелом є пневматична піч, що складається з камери для нагріву повітря, топки і горнила.

На закінчення

Дана інструкція згадує найпоширеніші види опалення приміщень. Деякі з них поступово застарівають, а інші ж навпаки є інноваціями в цій області. Все ж кінцевий вибір робиться в залежності від місцевості, переваг господаря і наявності фінансових можливостей (читайте також статтю про основні моменти підбору радіаторів опалення).