Які батареї опалення краще для центрального опалення квартири, ціна, фото, відео

Які батареї опалення краще: короткий огляд ринку опалювальних приладів

Які батареї краще для центрального опалення? А для приватного будинку з автономним опаленням? Чи може опалювальний прилад бути зроблений своїми руками? Давайте влаштуємо невеличкий огляд можливих варіантів.

Перестали гріти старі радіатори зрізані і чекають переміщення на смітник. На що їх варто замінити?

Особливості опалювальних систем

Чим з точки зору опалювальних приладів відрізняються централізоване опалення і автономна опалювальна система?

 • Більший робочий тиск в системах ЦО. Типові параметри центрального опалення взимку – 4 – 5 кгс / см2 на подачі і на 0,2 атмосфери менше на зворотному трубопроводі.

Зверніть увагу: мова йде не про параметрах теплотраси, а про те, що робиться після будинкових засувок елеваторного вузла.

У приватних будинках низькою поверховості робочий тиск в будці вкрай рідко перевищує 2 кгс / см2.

 • Імовірність гідроударів, перевищення розрахункового тиску або використання теплоносія з небезпечно високою температурою куди більше в разі центрального опалення. Цього не повинно бути, але буває. Людський фактор, знаєте …

З цих позицій, серед іншого, ми і постараємося з'ясувати, які опалювальні батареї краще.

чавунні радіатори

Їх самий непривабливий варіант читачі мали чудову нагоду бачити під кожним вікном в квартирах радянської побудови. Зараз у продажу можна зустріти досить гарні рішення з чавуну, що позиціонуються як дизайнерські; проте їх ціна може не сподобатися.

На фото – сучасний чавунний радіатор.

Здебільшого, однак, під чавунною батареєю опалення розуміється саме та секційна конструкція, зовнішній вигляд якої мало змінився за останні півстоліття.

Що ми про неї знаємо?

 • Сірий чавун боїться ударних навантажень. Сильний удар може змусити секцію тріснути; гідроудар теоретично може привести до її повного руйнування.
 • Канали в секціях мають велике перетин. Для нас це означає повільний рух теплоносія і швидке замулювання батарей. Як мінімум раз на три роки бажана промивка.
 • Вразливе місце чавунних секцій – паронітові прокладки між ними. Згодом остиглі батареї починають текти по стиках. Проблема лікується перебиранням секцій з заміною прокладок.
 • Робочий тиск – до 16 кгс / см2; частіше можна зустріти прилади з заявленим тиском до 12 атмосфер.

Пластинчасті сталеві радіатори

Їх ми торкнемося вельми коротко: єдина перевага пластинчастих батарей – компактність. Вони при монтажі під самісінькою стіною майже не займуть місця в приміщенні. Але корозійно-нестійка сталь і вода – не найкращий поєднання: термін експлуатації цих приладів – не більш 7 років.

Крім компактності, інших достоїнств у цього рішення мало.

алюмінієві радіатори

Значна перевага алюмінію – висока теплопровідність. При невеликому перетині каналів алюмінієві батареї опалення мають прекрасну тепловіддачею. Завдяки високій швидкості руху теплоносія і гладкої внутрішньої поверхні алюмінієві радіатори вкрай рідко потребують промиванні.

Для більшості серійно виробляються алюмінієвих батарей заявлені одні і ті ж робочі параметри:

 • Температура – до 110 – 130 С.;
 • Тиск – до 16 атмосфер.

У теорії для типових параметрів опалювальних систем – і центрального опалення, і автономного – цього вистачить з головою. На практиці втручаються два нюанси.

 1. Гідроудар може деформувати або розірвати алюміній.
 2. При використанні мідного трубопроводу мідь і алюміній утворюють гальванічну пару зі швидким руйнуванням останнього. Якщо в приватному будинку ви самі вибираєте, які труби використовувати, то в багатоквартирному буквально в кількох метрах від вас – підводка до радіаторів сусідів. А вона може бути виконана з чого завгодно …

Вельми пристойний зовнішній вигляд сусідить з відмінною теплопровідністю.

біметалічні радіатори

Обидві проблеми успішно вирішує вставка в алюміній сталевого сердечника. Біметалічні радіатори опалення поєднують високу теплопровідність алюмінію, яка в поєднанні з розвиненим ребрами забезпечує прекрасну тепловіддачу, з міцністю і хімічною стабільністю стали.

Однак: нержавіюча сталь в біметалевих радіаторах використовується рідко, а корозійно-нестійкі стали нехай повільно, але руйнуються іржею.

Проте, якщо алюміній і чавун можуть бути розраховані МАКСИМУМ на 16 атмосфер, то для биметалла це мінімальне значення, для якого вони призначені. Хорошим робочим тиском вважається 25 кгс / см2; у російської фірми Ріфар і зовсім є серія Моноліт, що включає прилади з робочим тиском в 100 атмосфер.

Сталевий сердечник забезпечує міцність, алюмінієві ребра – тепловіддачу.

Закінчує нашу галерею найпростіший і найдешевший опалювальний прилад – регістр.

Інструкція по його виготовленню гранично проста:

 • За необхідної довжині відрізається парна кількість труб ДУ50 – Ду150 в залежності від необхідної тепловіддачі.
 • Торці труб заглушуються.
 • У трубах вирізаються отвори, відповідні внутрішньому перетину більш тонких труб-перемичок, після чого конструкція проваривается. Регістр повинен утворювати контур, по якому теплоносій зможе циркулювати без будь-яких кишень і застійних зон.

У гаражах і виробничих приміщень іноді застосовується ще один різновид регістра – товста труба на рівні плінтуса по всьому периметру приміщення.

Недоліки рішення очевидні: естетика кульгає на обидві ноги; про компактності теж не йдеться.

А в чому його переваги?

 • механічна міцність – вище всяких похвал. Перед нами сталеві труби, з'єднані зварюванням. Вразливих місць у вигляді різьби немає; конструкція боїться хіба що розморожування. Зрозуміло, при зупинці циркуляції.
 • тепловіддача може бути як завгодно великий. Вам ніщо не завадить виготовити регістр на всю стіну; при цьому ви можете не задовольнятися готовим рішенням, а підігнати його розміри в залежності від власних побажань.
 • витрати – мінімальні. Як мінімум – непорівнянні з вартістю покупки будь-яких сучасних опалювальних приладів з порівнянною тепловіддачею.

Найпростіший опалювальний регістр: дві труби, перемичка і вставка з тонкої труби, що забезпечує жорсткість конструкції.

Не варто розцінювати їх як істину в останній інстанції. Це глибоко особиста думка автора, і альтернативні точки зору заслуговують не меншої поваги.

 • На питання, яка батарея опалення краще для гаража або теплиці, можна дати цілком однозначну відповідь: саморобний регістр з товстих сталевих труб.
 • Кращі батареї опалення для квартири в силу непередбачуваності центрального опалення – біметалеві. Вони поєднують відмінну тепловіддачу (часто перевищує 200 ват на секцію) з механічною міцністю, хімічною стійкістю і привабливим зовнішнім виглядом.
 • Оптимальний вибір для приватного будинку, де всі параметри опалення контролюються вами самостійно – алюмінієві батареї. При дещо меншою, в порівнянні з біметалічними, міцністю вони коштують помітно дешевше.

висновок

Ще одна точка зору на вибір радіатора викладена в відео в кінці статті. Можливо, вона здасться вам не менше аргументованою. Теплих зим!