Засмітився унітаз як прочистити в домашніх умовах


Зміст
 1. Засмітився унітаз як прочистити в домашніх умовах
 2. Як прочистити засмічення унітазу в домашніх умовах – швидко і ефективно
 3. Як усунути засмічення унітазу: чим і як прочистити засмітився слив в домашніх умовах
 4. Від чого може засмічуватись каналізація: основні причини
 5. Як самостійно визначити місце пробки
 6. Народні методи усунення засмічення своїми руками
 7. Хімічні засоби для очищення сантехнічної системи
 8. механічні методи
 9. Коли слід звернутися до професіоналів
 10. профілактика засмічень
 11. Як ефективно прочистити в домашніх умовах якщо засмітився унітаз
 12. Від чого відбуваються засмічення
 13. Рішення проблема хімічно
 14. Позбавлення від засмічення своїми руками
 15. Механічне рішення засмічення
 16. Як прочистити унітаз в домашніх умовах – кращі способи
 17. Причини і ознаки забруднення
 18. Локалізація місцезнаходження засмічення
 19. Як усунути засмічення в унітазі самостійно
 20. профілактика забруднень
 21. Як прочистити засмітився, забився унітаз в домашніх умовах
 22. Як влаштована каналізація в багатоквартирних будинках
 23. Причини і визначення місця засмічення
 24. Способи усунення засмічення в унітазі
 25. Коли потрібен терміновий виклик сантехніка
 26. Профілактика засмічень унітазу

Засмітився унітаз як прочистити в домашніх умовах

Як прочистити засмічення унітазу в домашніх умовах – швидко і ефективно

Правильно використовувати унітаз повинен вміти кожен. Розкажіть дітям основні правила використання унітазу, адже в підсумку вони його можуть забити. Також засмічення унітазу відбувається через низку причин і не кожен господар знає, як його правильно прочистити. Сьогодні ми розберемо – як правильно прочистити засмічення унітазу в домашніх умовах.

Причини засмічення унітазу

 • Одна з головних причин засмічень – потрапляння в унітаз у великих кількостях туалетного паперу, різних предметів або гігієнічних засобів.
 • Не встановлено клапанів або фанової труби, завдання яких – вирівнювати тиск у зливі або трубі.
 • Унітаз був встановлений не по інструкції.
 • Непродумана конструкція унітазу.

Як впоратися з засмітилися унітазом

1. Запитайте у своїх домашніх, не загубилося чи що-небудь з речей. Що впала іграшка або коробка з косметикою цілком може блокувати слив в унітазі, і якщо так, то без спеціального троса не обійтися. Але якщо нічого не пропало, то, найімовірніше, ви маєте справу з засміттям.

2. Покладіть на підлогу кілька брудних рушників або навіть стару ковдру – незалежно від вашої акуратності, частина брудної води все одно потрапить на підлогу.

3. Вичерпніте воду з унітазу в заздалегідь підготовлене відро, але не всю. Залиште трохи води, щоб вона покривала опущений в унітаз вантуз.

4. Опустіть вантуз в унітаз і починайте прокачувати зливний отвір, поступово збільшуючи натиск, 10-15 разів. Майте на увазі, що грубе, необережне погойдування може привести до пошкодження унітазу. Якщо зливний отвір не дуже вузьке, поступово наростаючий тиск води швидше за все прочистить засмічення.

6. Довершити вирішення проблеми із засміченням допоможе спеціальний трос для унітазу. Він схожий на звичайний сантехнічний трос, але покритий пластиком, щоб уберегти унітаз від подряпин і пошкоджень. Потрапили в унітаз іграшки, тюбики помади або просто важке засмічення з високою часткою ймовірності зажадає троса.

7. Коли ви вирішите, що засмічення ліквідовано, спустіть воду. Зберігайте запобіжні заходи: зніміть кришку з бачка унітазу і будьте готові припинити спуск води в будь-який момент, піднявши пластиковий балон догори.

Інші способи очищення унітазу

Якщо під рукою немає спеціальних засобів, то можна скористатися звичайною гарячою водою. Наберіть одне відро води і доведіть воду до кипіння. Далі вам потрібно під прямим кутом виливати воду дуже швидко в унітаз. Таким способом ви створите тиск і є шанс, що невеликі засмічення очистяться.

Візьміть половину соди зі звичайної пачки і висипте все в унітаз. Під впливом щілинки засмічення почне розчинятися.

Такі кошти можна купити практично в будь-якому магазині побутової хімії. Хімічні засоби найчастіше виконують величезний ряд функцій:

 • очищають;
 • дезінфікують;
 • Усувають неприємні запахи;
 • Надають профілактичну дію;
 • Підтримують труби в хорошому стані.

Візьміть пластикову пляшку, обсяг якої повинен бути 1,5-2 літра. Потім вам необхідно відрізати дно, а горлечко сильно закрутити. Далі зрізом вниз вставте пляшку в зливний отвір і робіть ті ж рухи, коли ви працюєте з вантузом.

Вам потрібно один кінець шланга прикріпити до крана з гарячою водою, а інший – опустити в самий низ унітазу. Далі потрібно запустити гарячу воду досить сильним напором. Ви також можете використовувати спільно хімічні засоби для збільшення ефекту.

Як усунути засмічення унітазу: чим і як прочистити засмітився слив в домашніх умовах

Наявність справної каналізації є одним з найважливіших атрибутів комфорту. Але, на жаль, іноді ця система може дати збій, через виникнення засмічень.Подібна ситуація вимагає прийняття негайних рішень, спрямованих на те, щоб усунути проблему. У більшості випадків прочистити засмітився унітаз можна самостійно в домашніх умовах, без залучення професійних сантехніків, використовуючи прості і перевірені методи.

Від чого може засмічуватись каналізація: основні причини

З проблемою засмічення каналізаційних труб можна зіткнутися в будь-який момент, адже існує безліч причин, що спричиняють за собою такі незручності. У більшості випадків засмічення може утворитися внаслідок попадання в унітаз сторонніх предметів, таких як ганчірки, памперси, жіночі гігієнічні прокладки, і навіть дитячі іграшки. Однак іноді корінь проблеми криється в неправильній проектуванні і монтажі, а також більш глобальних пошкодженнях каналізаційної системи.

Засмічення унітазу може виникнути з різних причин

Якщо несправність є наслідком помилок, допущених при проектуванні системи, усунути її швидко навряд чи вийде. Причиною виникнення подібної ситуації може стати провисання труб, в яких з'являються зони застою води, їх промерзання, використання неякісних кріплень при монтажі, наявність застоїв в області поворотів труб і перехідників. Недотримання параметрів кулонів теж може спричинити за собою плачевні наслідки.

Чи може засмітитися унітаз від туалетного паперу або тампона

В каналізаційну систему не можна спускати нічого, крім туалетного паперу, яка просто розчиняється в воді. Все інше забиває каналізаційні проходи.

В унітаз можна зливати жир зі сковорідок. Їх необхідно очищати паперовим рушником і цей рушник викидати в сміття. Не можна викидати спить заварку в унітаз, так як вона гірше цементу для каналізаційних труб.

Не радять викидати в каналізацію будівельне сміття. Це стовідсотково призведе до засмічення як мінімум в вашому домі. Не викидайте залишки їжі, оскільки вони зможуть застрягти і з часом засмітити труби. Ну і, звичайно ж, не можна змивати в унітаз колготки, підгузники, предмети жіночої гігієни (прокладки), засоби контрацепції, поліетиленові пакети та інші побутові предмети.

Як самостійно визначити місце пробки

Для визначення місця засмічення слід вивчити каналізаційний стояк, розташований на кухні і ванній кімнаті. При цьому потрібно врахувати, що засмічення може бути загальним. І якщо ви проживаєте в багатоквартирному будинку, утворитися він може зовсім не з вашої вини. У приватному будинку при виникненні такого засмічення причину слід шукати на вулиці, в місці виходу труби у вигрібну яму або на ділянці приєднання локальної каналізації до міської.

Про наявність загального засмічення може свідчити вода, яку неможливо спустити з ванної. Якщо при одночасному включенні на кухні і зливі унітазу вода проходить добре, причину проблеми потрібно шукати в місцях застою.

Народні методи усунення засмічення своїми руками

При несподіваному засмітті унітазу багато людей вважають за краще діяти швидко і негайно, намагаючись скоріше усунути виниклу проблему. У деяких випадках при нескладному засмітті, викликаному невеликим скупченням відкладень стінках труб, можуть допомогти наступні народні методи, не раз випробувані на практиці.

Швидкий спосіб очистити слив окропом

Перший метод пропонує почистити засмічення, використовуючи окріп.

 1. Закип'ятіть відро води.
 2. Влийте його вміст в унітаз під прямим кутом, діючи при цьому максимально швидко.
 3. Якщо вода починає повільно йти, слід повторити процедуру ще кілька разів.

Такі прості дії здатні позбавити каналізацію від нескладних засмічень.

Ліквідувати нескладні засмічення в туалеті допоможе сода

Другий метод полягає в використанні соди.

 1. Висипати в унітаз ½ пачки соди.
 2. Через кілька хвилин спустіть воду.

Сода, що представляє собою активну луг, здатна розчинити нескладні засмічення, забезпечивши функціональність вашої сантехніці.

Сода допоможе позбутися від незначних засмічень

Використання соди, оцту і окропу

Третій метод заснований на використанні соди, оцту і окропу

 1. Вичерпати воду з унітазу, залишивши невелику її кількість в місці зливу.
 2. Всипте туди ½ пачки соди, намагаючись проштовхнути її глибше.
 3. Влийте в слив стакан столового оцту 9%.
 4. Через 20 хвилин, залийте в унітаз чайник окропу або просто спустіть воду.

Увага! Ні в якому разі не використовуйте окріп, якщо ваш унітаз оснащений сполучної гофрой, виготовленої з тонкого пластику. При необхідності здійснення змиву в даному випадку можна скористатися гарячою водою.

Згадалося, як двісті років тому мили посуд не Фейрі (який я, до речі, теж намагалася лити в раковину), а содою. Була не була, розвела в ковшике всю пачку в трьох склянках води і вилила всю суміш в отвір ванній. Хвилини через дві, не встигла я відійти, чую звук такий «фиирррррррр», не зрозуміла, спустила воду в туалеті і о диво! Вода пішла без всяких проблем, перемога. У раковині і у ванній вода також відмінно йшла проблема вирішена. Купила ще каустичну соду поки не пробувала, але думаю вона не гірше.

Спосіб пробити туалетний засмічення за допомогою гірчиці

Ще один народний метод, що дозволяє впоратися з подібними засмічення, заснований на використанні гірчиці.

 1. Нагрійте 10 літрів води.
 2. Покладіть в гарячу воду 5 чайних ложок гірчиці (1 чайну ложку гірчиці на 2 літри води).
 3. Влийте склад, в унітаз.
 4. Через кілька хвилин спустіть воду.
 5. У разі необхідності використовуйте склад кілька разів.

Хімічні засоби для очищення сантехнічної системи

В даний час на прилавках магазинів представлений широкий асортимент різноманітних хімічних засобів, призначених для боротьби з засмічення каналізаційних систем.

Особливою популярністю серед подібної продукції користуються:

Перед використанням цих коштів рекомендується детально вивчити інструкцію, а також не забувати про заходи власної безпеки. Багато з них містять дуже агресивні речовини, які при попаданні на шкірні покриви і слизові можуть завдати шкоди вашому здоров'ю. З цієї причини, працюючи з ними, необхідно використовувати гумові рукавички, а також ретельно провітрювати приміщення. Щоб скористатися їхньою допомогою, необхідно зробити наступні дії:

 1. Влийте в слив унітазу дозу препарату, зазначену в інструкції до нього.
 2. Через певну кількість часу, змийте речовина потужним струменем води.

Увага! Сильнодіючі хімічні препарати можуть завдати шкоди пластиковим і металевим трубам. Також не варто використовувати різні препарати одночасно, щоб уникнути виникнення непередбаченої хімічної реакції.

механічні методи

При усуненні засмічення каналізації, викликаного попаданням в унітаз сторонніх предметів, хороший результат забезпечують механічні методи, що відрізняються простотою.

Справитися з несильним засміттям можна використовуючи вантуз. При цьому він повинен володіти конусоподібної насадкою, діаметр якої дорівнює 10 см.

 1. Перед початком роботи наповніть унітаз водою.
 2. Встановіть вантуз в отвір зливу і, утримуючи його за дерев'яну ручку, зробите кілька натискань на це пристосування.
 3. Потім різко витягніть вантуз з зливного отвору. При необхідності повторіть цю процедуру кілька разів.

Якщо вантуза в будинку не виявилося, можна скористатися звичайною пластиковою пляшкою, у якій слід відрізати дно і діяти за таким же принципом, як і при роботі зі звичайним вантузом.

Для усунення засмічення може стати в нагоді саморобна «лялька», що представляє собою тканинний мішок, наповнений піском і оснащений довгою мотузкою.

 1. Опустіть «ляльку» в зливний отвір унітазу, утримуючи при цьому мотузку в руках.
 2. Натисніть на слив і дочекайтеся, поки водяний потік захопить «ляльку» за собою.
 3. Потім вийміть «ляльку» з унітазу, потягнувши за мотузку.

За рахунок своєї ваги «лялька» зможе пробити засмічення, що утворився в гідрозатвори.

Справитися з засміттям унітазу можна за допомогою спеціалізованого троса. Цей виріб відрізняється наявністю жорсткої порожнистої осі, гнучкістю і рукояткою, яка може обертатися. На кінці осі розташований спіралевидні відросток, що кріпиться до самого тросу за допомогою гнучкої трубки.

 1. Опустіть кінець троса в зливний отвір унітазу до упору.
 2. Обертаючи рукоять пристрої, повільними рухами проштовхуйте трос в гідрозатвор.
 3. Після завершення процедури пробивання засмічення промийте систему гарячою водою.

Подібні дії можна виконати і за допомогою звичайного троса, купленого в будівельному магазині. При цьому важливо правильно підібрати довжину і діаметр троса.

Прочищення унітазу за допомогою плівки

Існує ще один метод, що дозволяє позбутися від засмічення, викликаного попаданням в унітаз сторонніх предметів. Для його застосування вам знадобиться широкий скотч.

 1. Витріть коло унітазу насухо.
 2. Починайте наклеювати смуги скотча на коло, щільно з'єднуючи їх між собою, для освіти суцільного плівкового покриття.
 3. Коли весь унітаз буде герметично заклеєний, спустіть воду.
 4. Зробивши кілька сильних натискань рукою на кришку зі скотчу, ви зможете пробити засмічення.
 5. Після завершення роботи видаліть скотч з сидіння унітазу.

Прибрати засмічення допоможе також спеціалізована плівка, створена спеціально для цієї мети.

Коли слід звернутися до професіоналів

Якщо жоден з наведених вище методів не забезпечив потрібний результат, доцільно звернутися в професійні компанії, що спеціалізуються на вирішенні подібних проблем. Використовуючи сучасне обладнання, досвідчені сантехніки зможуть ефективно впоратися з засміттям будь-якої складності за невеликий проміжок часу.

профілактика засмічень

Запобігти виникненню засмічень каналізації допоможуть різні профілактичні заходи, до яких можна віднести:

 • використання сантехніки строго за призначенням, виключаючи попадання в неї сторонніх предметів;
 • проведення очищення труб за допомогою спеціалізованих хімічних засобів;
 • щотижня потрібно проводити профілактичну чистку – за допомогою вантуза або окропу.

Використовуючи представлені методи, ви зможете самостійно і оперативно впоратися з нескладними засмічення каналізаційної системи. Однак в складних ситуаціях звернення до професіоналів все ж має сенс. Регулярно піклуючись про функціональність своєї сантехніки, здійснюючи профілактику засмічень, можна уникнути проблем, що вимагають прийняття описаних вище заходів.

Як ефективно прочистити в домашніх умовах якщо засмітився унітаз

Сьогодні в кожному будинку є всі умови для комфортного існування. Але якщо раптом засмітився унітаз, як прочистити в домашніх умовах, знають не всі. Прочищення – прерогатива сантехніків, і зараз такий стан речей не повинно бути проблемою. Хоча бувають випадки, коли ситуація виходить з-під контролю, а для кваліфікаційної допомоги немає часу.

Так, як прочистити унітаз будинку раз і назавжди? На даний момент існує кілька способів, залежно від ситуації. Засмічення не складе труднощів, якщо знати, як прочистити унітаз самостійно в деяких випадках. Але для початку варто розглянути причини засмічень, які є основою для вирішення подальших завдань, і що робити, якщо засмітився унітаз.

Від чого відбуваються засмічення

Чи не складно уявити, що унітаз часто використовується не тільки за прямим призначенням, але і для позбавлення від продуктів харчування. Звичайно, це причини засмічень, що провокуються господарями. Тим не менш, є причини, які не залежать від людей. До таких причин належать:

 • осад солей з сечовини;
 • осад з дуже жорсткої води;
 • занадто вузький отвір труби.

Як прочистити засмічення в унітазі в такому випадку, буде описано далі.

Рішення проблема хімічно

По-перше, варто нагадати, що раз в 3 місяці повинна проводитися профілактична прочищення унітазу хімічними засобами, які доступні в будь-якому магазині. Але якщо так вже вийшло, що утворився засмічення, потрібно діяти швидко. Коли забився унітаз, що робити – можна описати коротко.

Першим і найпростішим способом є використання соди і оцту. Для початку зайва вода вичерпується з унітазу. Невелика кількість води залишається, а потім висипається сода (половина пачки) і проштовхується глибше.

Щоб прибрати засмічення унітазу, далі додається склянка оцту і тільки після того, як пройде реакція (хвилин 15-20), заливається чайник окропу. Але тут є нюанс – якщо сполучна гофра із пластику, потрібно використовувати просто гарячу воду.

Іншим же, більш дорогим способом, є засіб від засмічення унітазу, в якому є луг, і це дозволяє руйнувати всі компоненти засмічення: солі, волосся, бруд, прості відходи.

Але не варто забувати, що такі засоби ефективні на початковій стадії формування засмічення.

А при використанні кошти необхідно чітко слідувати інструкції на упаковці.

Такий спосіб є найпростішим і швидким. Але, на жаль, не завжди є ефективним. Якщо ж з якихось причин такої спосіб позбавлення від засмічення унітазу не допомагає, існують ще кілька інших способів.

Позбавлення від засмічення своїми руками

Що робити, якщо засмітився унітаз, і причина засмічення приблизно ясна? В даному випадку дуже просто вирішити питання з тим, як усунути засмічення в унітазі і позбутися від проблеми.

Для початку дій потрібно зрозуміти, що за предмет потрапив в сантехніку. Далі, варто запастися респіратором або будь-який пов'язкою на ніс і рукавичками, так як запах може бути не найприємнішим.

Наступним кроком варто вичерпнуть всю воду і перевірити злив на наявність предмета. Він не повинен бути далеко. Як тільки предмет знайдений, варто акуратно його дістати, якщо не виходить, можна скористатися дротом з гачком на кінці.

Варто постелити старі ганчірки і під рукою тримати засіб для миття посуду, щоб позбутися від бруду і запаху.

Якщо ж такий спосіб не допомагає, можна скористатися спеціальними інструментами для глибокої прочищення унітазу. Найкраще скористатися спеціальним тросом для прочищення каналізації. Його вигнута форма дозволяє найбільш ефективно провести глибоку чистку труби і позбавити від запаху під час процесу.

Тросом потрібно обертати за годинниковою стрілкою, а коли засмічення видалений, необхідно додатково скористатися вантузом, а для закріплення результату промити систему відром гарячої води або ж окропом, в залежності від типу зливної труби. Таким чином, за пару неприємних хвилин причину, через що засмітився туалет, можна вирішити. І наостанок, необхідно розглянути останній спосіб.

Механічне рішення засмічення

Як пробити унітаз, коли нічого більше не допомагає? Можна скористатися всім відомим пристосуванням – вантузом. Такий спосіб підходить, коли причина засмічення не ясна, а проблема продовжує заважати спокійного життя.

Найголовнішим є діаметр гумової присоски. Він повинен бути більше діаметра отвору зливу. Далі, необхідно перевірити, чи є засмічення локальним, або вся система зливу засмічена. Для цього потрібно подивитися, як йде вода в злив у ванній кімнаті і на кухні.

Якщо ж проблема тільки в унітазі, тоді всі отвори у ванній, на кухні закриваються, і починається робота над вирішенням проблеми засмічення. Якщо ж засмічення зачіпає не тільки унітаз, то поперемінно необхідно закрити отвори зливу і працювати над кожним зливом індивідуально.

Таким нехитрим способом можна вирішити ситуацію, коли засмітився туалет. Все ж не варто забувати, що засмічення часом небезпечні для всього стояка і варто звернутися до сантехніку і отримати допомогу для вирішення цього питання раз і назавжди.

На закінчення, необхідно відзначити, що питання «засмітився унітаз, що робити» є частим, напевно, кожен стикався з таким у своєму житті. Головне, правильно і швидко вирішити дану ситуацію. З проблемою можна розібратися самостійно, і були надані 3 способи вирішення делікатної проблеми: за допомогою спеціальних засобів або ж зробленого самостійно розчину, вантузом і просто діставши предмет, через який і стався засмічення.

При цьому не варто забувати про техніки безпеки і бути акуратним. Однак не варто забувати, що в деяких випадках тільки професійна допомога зможе вирішити проблему, і тоді в будинку настане мир і порядок.

Як прочистити унітаз в домашніх умовах – кращі способи

Правильна експлуатація унітазу не створює підстав для виникнення засмічень, однак повністю виключати подібну ситуацію. – верх самовпевненості. Перше, що спадає на думку при появі проблеми, так це виклик сантехніка, але фахівця з житлово-експлуатаційної контори чекати, як правило, доводиться досить довго, а послуги приватного майстра коштують досить дорого. Саме тому є сенс навчитися справлятися з проблемою самостійно.

Причини і ознаки забруднення

Для попередження забруднень, від яких не так-то й просто позбутися, або засмічень чистити унітаз слід щотижня. Проводити процедури про екстреної прочищення необхідно, якщо відчувається характерний неприємний запах, вода при зливі початку повільніше йти або в унітазі з'явилися фекалії і брудна вода, що не смиваются.Однако перш, ніж робити які-небудь дії слід з'ясувати причини виниклих проблем.

Спровокувати засмічення можуть неналежний монтаж унітазу і іншого сантехнічного обладнання, стара система каналізації або неправильна експлуатація (в тому числі ігнорування профілактичних заходів). Останнє є переважаючою причиною засмічень, які доводиться прочищати самостійно або за допомогою сантехніка.

Локалізація місцезнаходження засмічення

Як прочистити унітаз в домашніх умовах? Перш за все необхідно визначити конкретне місце засмічення, щоб скорегувати подальші дії по його усуненню. У тому випадку, якщо вода вільно йде у ванній і раковині, засмічення знаходиться в самому унітазі або каналізаційній трубі. Якщо вода не йде – причина, як правило, криється в стояку, прочищати який зручніше через зливний отвір у ванній.

Як усунути засмічення в унітазі самостійно

Якщо забився унітаз, як прочистити його самостійно? Після локалізації проблеми можна приступати до прочищення унітазу, яка може проводитися такими способами:

 • механічно: вантузом або спеціальним сантехнічним тросом;
 • застосуванням агресивних засобів побутової хімії;
 • промиванням великою кількістю гарячої води або прочищенням повітрям.

Для незначних забруднень досить, як правило, застосування агресивних хімічних засобів або промивання великою кількістю гарячої води. До механічних способів очищення доводиться вдаватися, якщо унітаз сильно засмітився.

Напором гарячої води або повітрям

Гаряча вода сприяє набухання забруднень і допомагає ефективно впоратися з незначними засмічення. Для прочищення слід набрати відро гарячої води і різко вилити в унітаз або заповнити бачок, а потім кілька разів злити воду. Для кращого результату можна попередньо розчинити у воді половину пачки звичайної соди або просто після прочищення висипати порошок в унітаз, почекати півгодини-годину і змити.

Усунути засмічення можна за допомогою вантуза або спеціального троса.Вантуз доцільно використовувати, коли вода хоч трохи, але проходить. Діяти слід таким чином: присоскою слід щільно закрити зливний отвір і кілька разів активно рухати ручку. Аналог інструменту можна зробити зі звичайної ганчірки, щільно намотаною і добре закріпленої на ціпку або пластикової пляшки: необхідно відрізати дно і прикріпити до дерев'яної ручки.

Для "запущених" випадків більше підійде сантехнічний трос. Його необхідно ввести в зливний отвір, а коли інструмент упреться в засмічення – пробити перешкоду і, поступово руйнуючи його, виштовхнути в каналізаційний стояк. Процедуру зручніше проводити удвох, а після слід промити слив великою кількістю дуже гарячої води і використовувати агресивні засоби побутової хімії.

Чим прочистити засмічення в унітазі? Прийдуть на допомогу незліченну кількість спеціальних засобів, які можна придбати в господарських магазинах або великих супермаркетах.Такіе речовини, як правило, ефективні для профілактики або при незначних засорах. Використовувати можна засобу "Крот", "АнтіЗасор", "Domestos", "Tiret" і подібні.

У загальному вигляді необхідно засипати порошок або залити рідке речовини в зливний отвір, почекати необхідну кількість часу і змити великою кількістю води. Застосовувати речовини слід в суворій відповідності з інструкцією, крім того, не можна забувати про загальні заходи безпеки: використовувати гумові рукавички, дотримуватися дозування і час витримки кошти, адже ігнорування цих рекомендацій може пошкодити сантехніку.

профілактика забруднень

В якості профілактики можна використовувати прості і доступні народні засоби, наприклад, звичайну соду. Потрібно всього лише розчинити половину пачки в теплій воді і влити в унітаз. Можна додати склянку трохи підігрітого оцту. Таке домашнє засіб усуне нескладні засмічення.

Ефективно для профілактичного чищення застосовувати лимонну кислоту, Білизну або Кока-Колу, іноді можна очищати унітаз більш агресивними засобами – технічної щавлевої і іншими кислотами (соляної, сірчаної). В останньому випадку особливу увагу слід приділити засобам індивідуального захисту і запобіжних заходів: не можна застосовувати радикальні способи очищення при пластикових трубах або дуже старої каналізації.

Також слід регулярно чистити унітаз із застосуванням дезінфікуючих засобів, побутової хімії і сантехнічних йоржиків. Не можна викидати в зливний отвір туалетний папір, залишки їжі або будь-який інший сміття і сторонні речі (дрібні іграшки, прокладки, ганчірки). У разі потрапляння в унітаз таких предметів необхідно відразу ж дістати їх.

Прочистити унітаз самостійно нескладно, але набагато краще просто не допускати появи засмічень. Правильно користування унітазом і регулярне чищення допоможуть надовго зберегти чистоту і уникнути багатьох проблем з сантехнікою.

Як прочистити засмітився, забився унітаз в домашніх умовах

Важко уявити собі сучасний багатоквартирний будинок без справно працюючою сантехніки, особливо унітазу. Однак навіть сама якісна сантехніка рано чи пізно може засмітитися. Причому відбувається це в самий невідповідний момент. Отже, у вас засмітився унітаз, що робити? Ця стаття розповість вам, як прочистити засмічення в домашніх умовах.

Як влаштована каналізація в багатоквартирних будинках

Каналізація в квартирах необхідна для усунення рідких відходів і нечистот. Тому місця, де збираються ці відходи – раковина на кухні, унітаз, ванна – оснащені магістраллю виведення, по якій вони потрапляють в каналізаційний стояк. До нього підключені всі квартири, що знаходяться один над одним.

Зазвичай діаметр стояка не перевищує 100 мм. Труба для нього, як правило, виготовлена ​​з пластику. Пластикові труби менш схильні до накопичення засмічень.Поверхня їх стін гладка і на відміну від чавунних труб позбавлена ​​задирок і різного роду дефектів. Завдяки цьому «заростання» перетину стояка практично виключається.

Щоб полегшити чистку труб в стояку висотних будинків, кожен поверх оснащений додатковими отворами, а стандартна конфігурація всієї сантехніки має такий вигляд:

Будь-який з цих ділянок може засмітитися. Причин для цього декілька.

Причини і визначення місця засмічення

Увага! Перед вибором способу прочищення унітазу в першу чергу необхідно визначити причину, ступінь і місце засмічення.

Серед основних причин виникають засмічень можна відзначити наступні: неправильна експлуатація, «наростання» нальоту на чавунних або металевих трубах, вироблений з помилками монтаж унітазу.

У більшості випадків засмічення унітазу можуть викликати предмети побутового користування, що не відносяться до категорії рідких відходів. Наприклад, сміття після ремонту, котячий туалет, ганчірки для підлоги. Великої шкоди каналізаційній системі приносить викинутий в унітаз підгузник. Сорбент, з якого він складається, в воді розмокає і розбухає, при цьому повністю забиваючи трубу.

До можливих причин частого засмічення стоку можна віднести і неправильний вибір унітазу. Сучасні моделі, добре вписуються в дизайн ванної кімнати, не завжди придатні для каналізаційних систем старих багатоквартирних будинків. Тому при покупці вподобаного модернізованого унітазу поцікавтеся його технічними характеристиками.

У разі невеликого засмічення вода стікає повільної цівкою. Але буває, що труба повністю забита і перешкоджає навіть найменшого її виходу. Визначити ступінь засміченості можна, вливши в унітаз 1 л води. Через 30 хвилин подивіться, чи вийшла вона. Якщо вода вийшла, то засмічення ви зможете усунути своїми руками. Ні в якому разі не використовуйте для перевірки бачок, так як при суцільному засміченні вся стікає з нього вода може хлинути на підлогу, не пройшовши в каналізацію.

Після цього слід перевірка локальності засмічення. Увімкніть воду на кухні та у ванній. Подивіться, чи добре вона проходить. У разі якщо вода виходить як завжди, то, швидше за все, засмітилася труба унітазу. Слабкий же відтік води у ванній і на кухні характеризує проблему з загальними трубами. Як правило, такі засмічення вимагають більш серйозних заходів.

Способи усунення засмічення в унітазі

У боротьбі з нескладними засмічення допоможуть три перевірених способи: механічний, хімічний або прочищення вантузом.

 1. Якщо труба унітазу забита якимсь предметом, і ви здогадуєтеся яким (наприклад, випадково потрапила ганчіркою, антибактеріальним блоком), то для усунення неполадки використовується механічний спосіб. Спочатку слід добре обстежити сифон. Для цього на руки надіньте рукавички, на обличчя пов'язку. Вичерпати всю стоїть в унітазі воду в таз, потім просуньте руку в отвір і обмацайте місце засмічення. Витягнути ганчірку, що закриває вихід в каналізацію, досить просто. Круглий же предмет піддягніть дротом з попередньо загнутим кінцем.

Якщо всі вищевикладені способи не допомогли, то ви маєте справу зі складним, найімовірніше, закоксовавшіеся засміттям. Для його усунення вам буде потрібно спеціальне пристосування – сантехнічний трос. Його конструкція досить проста – це довгий шматок сталевого дроту, оснащений ручкою на одному кінці і наконечником на іншому. Принцип роботи троса такий: наконечник проникає всередину засмітився ділянки в трубі і, пробивши його, звільняє шлях для зливної води.

З тросом краще працювати удвох: одна людина обертає ручку, інший же проштовхує наконечник в магістраль, здійснюючи ним вращательно-поступальні рухи. Для більшої маневреності в каналізаційній трубі, тросом робіть кругові рухи. У підсумку причину засмічення вдається витягти назовні або ж проштовхнути в стояк.Перевірити результат можна, слив всю воду з бочка. Перед роботою з тросом підлогу біля унітазу обов'язково застеліть непотрібної ганчіркою, щоб не вимазати його стічної брудом.

Коли потрібен терміновий виклик сантехніка

У більшості випадків засмічення, що виник до стояка, порівняно безпечний. З ним можна впоратися своїми силами, використовуючи вище наведені методи. Невідкладний виклик сантехніка необхідний в ситуації, коли рівень води в унітазі потроху піднімається сам по собі. Це може означати тільки одне – засмічення стався в загальній трубі стояка в квартирах нижче або вище вашого поверху. При цьому засмітті, працюючи за принципом сполучених посудин, стічні нечистоти швидко досягнуто і переллються за краю унітазу. Така проблема не вирішується підручними методами. Викликаний сантехнік, просунувши довгий трос в ревізійні люки, прочистить стояк від скопилася бруду.

Профілактика засмічень унітазу

В подальшому уникнути проблем з унітазом допоможуть регулярні профілактичні заходи і дотримання простих правил використання туалету і каналізації:

 • не використовуйте унітаз як сміттєпроводу (не викидайте в нього харчових і побутових відходів);
 • раз в два-три місяці робіть профілактику сольовим відкладенням, використовуючи хімічні засоби;
 • навіть найменший засмічення повинен бути повністю усунутий, для запобігання більш глобальних засмічень;

 • не слід викидати підгузники в унітаз;
 • сторонні дрібні предмети тримайте подалі від унітазу;
 • дохідливо і часто пояснюйте дітям загальні правила користування туалетом;
 • слив робите великою кількістю проточної води.

Шкода, що даних правил дотримуються не всі. Адже забити стояк можуть і інші мешканці будинку, а постраждати можете ви.