Вапняний наліт в унітазі ніж прибрати

Вапняний наліт в унітазі ніж прибрати

Як і чим ефективно видалити вапняний наліт в унітазі

Сяючий кахель, чиста сантехніка і аромат свіжості у ванній кімнаті – мрія кожної господині. Але на шляху до такого ідеалу часто стає вапняний наліт в унітазі, який важко піддається очищенню. Виникає він через погану якість водопровідної води, рідкісної чистки сантехніки і по ряду інших причин. Яким засобом і як відмити унітаз від вапняного нальоту?

народні методи

Видалити вапняний наліт з унітазу допоможуть народні методи, які абсолютно безпечні та доступні.

Оцтова есенція. Видаліть з унітазу всю воду і нанесіть на місця забруднення есенцію. Через годину протріть поверхню йоржиком і вимийте чистою водою. Для чищення можна використовувати і звичайний 9% оцет. Налийте його в унітаз, додайте кілька ложок соди і залиште на ніч. Вранці вимийте сантехніку.

Лимонна кислота. Засипте по одному пакетику кошти в зливний бачок і в унітаз. Залиште на кілька годин, потім промийте чистою водою і йоржиком. Якщо з першого разу не вдалося видалити всі забруднення, повторіть дію кілька разів.

Йод і оцет. В жароміцної ємності підігрійте 250 мл 9% оцту до температури 40-50 ° С. Додайте пару крапель йоду або трохи соди. Вилийте розчин в унітаз, з якого попередньо була видалена вода, і залиште на ніч. Вранці вимийте сантехніку, використовуючи йоржик і воду.

Кока Кола. Це універсальний засіб для очищення унітазу від вапняних відкладень. Видаліть з сантехніки всю воду і вилийте в неї 1,5 л газованого напою. Залиште на ніч, а вранці видаліть залишки забруднень за допомогою йоржика. Якщо не вдалося повністю очистити вапняні відкладення, повторіть процедуру.

Побутові засоби

Справитися з вапняним нальотом допоможе побутова хімія. На полицях магазинів представлений широкий асортимент засобів (гелів, спреїв і порошків), які поділяються на чотири групи.

Побутова хімія на основі хлору. Такі засоби добре дезінфікують і очищають, при цьому не мають негативного впливу на поверхню сантехніки і не залишають мікротріщин. Незважаючи на наявність у складі хлору, хімія не має неприємного запаху, але усуває всі сторонні аромати. Засоби з хлором добре підходять для щоденного чищення унітазу.

Засоби з кислотами використовуйте для видалення старих вапняних відкладень в унітазі. До складу такої хімії входить соляна, мурашина або ортофосфорна кислота. Засоби ефективно справляються із забрудненнями, але не використовуйте їх занадто часто для чищення кераміки і фаянсу, щоб уникнути роз'їдання поверхні. При роботі з кислотами дотримуйтесь правил безпеки, використовуйте рукавички, окуляри і респіратор, щоб не вдихати отруйні пари.

Лужні хімікати – це кошти, в складі яких є їдкий натр. Використовуйте рідкий розчин, щоб позбутися від поверхневих забруднень. Кошти на основі лугу практично не пахнуть, вони відмінно дезінфікують, борються з вапняними відкладеннями, а також органічними забрудненнями.

Спеціальні чистячі порошки очищають унітаз і зливний бачок. Через абразивних властивостей, такі кошти залишають шорсткості, в яких накопичується бруд, тому використовувати їх варто тільки у виняткових випадках.

Вибираючи побутову хімію для чистки унітазу, віддайте перевагу гелеподібним, кремоподібним або рідким засобам. Вони дбайливо очищають поверхню, не провокують появу подряпин або нових відкладень бруду.

Серед безлічі популярних побутових засобів багато господинь вибирають такі:

 • Туалетний каченя. Для його використання видаліть всю воду з унітазу і нанесіть засіб на місця сильного забруднення. Залиште на деякий час, в залежності від ступеня забруднення. Потім вимийте сантехніку водою і йоржиком.
 • Комет.Це густе гелевидний засіб, яке ефективно справляється з нальотом і іржею. Використовуйте його відповідно до інструкції і не забувайте про провітрюванні приміщення, щоб позбутися від їдкого запаху хімії.
 • Доместос. Добре справляється з тонким шаром нальоту, має приємний запах і підходить для регулярного застосування.
 • Сіліт. Ефективний засіб, яке очищає забруднення будь-якого ступеня. Воно підходить для регулярного чищення, але не використовуйте його для миття емалі.
 • Флет. Добре справляється з дезінфекцією і чищенням унітазу, може використовуватися для різних типів поверхні.

Видалення старого нальоту

Які засоби використовувати для очищення унітазу від старого вапняного нальоту? Ефективно справитися з проблемою допоможуть концентровані кислоти. При роботі з ними дотримуйтесь правил безпеки, використовуйте халат, рукавички, респіратор і окуляри, а також добре провітрюйте приміщення.

Щавелева кислота. Нанесіть трохи засобу на ледь вологу губку і протріть їй місця застарілого забруднення. Промийте унітаз водою для видалення залишків хімікату.

Електроліт з акумуляторів видалить найстійкіші забруднення. Налийте засіб в унітаз і через півгодини змийте водою, за допомогою йоржика видаліть відшарувалися частинки накипу. Пам'ятайте, не можна використовувати електроліт при пластикових каналізаційних трубах. Аналогічним чином можете використовувати соляну кислоту.

Однохлористого йод – це рідкий засіб, знайти яке можна в ветеринарній аптеці. Налийте розчин на місця забруднення і відразу змийте водою, відчистив залишки нальоту йоржиком або щіткою. Не використовуйте однохлористого йод, якщо каналізаційні труби в будинку виготовлені з чавуну або алюмінію.

Застосовуйте концентровані кислоти тільки в крайньому випадку і не дуже часто, щоб уберегти сантехніку від мікротріщин та інших пошкоджень.

Вивести вапняний наліт з унітазу допоможуть народні методи і побутові засоби. Під час чищення обов'язково дотримуйтесь техніку безпеки, ретельно провітрюйте приміщення і використовуйте захисні аксесуари. Щоб не довелося використовувати агресивні засоби для чищення, проводите регулярну санацію санвузла.

Чим видалити вапняний наліт в унітазі?

Нерідко проблемою сантехніки стає наявність вапняного нальоту, який не тільки псує зовнішній вигляд керамічного виробу, але і є розсадником безлічі мікробів. Часто подібний наліт з'являється в результаті неякісної води міського водопостачання. Також несправність сантехніки призводить до подібних утворень там, де вода занадто довго відстоюється на керамічній поверхні. Найчастіше це можна помітити на місці зливу у вигляді доріжок, особливо це стосується унітазів старого зразка.

Існує багато способів позбутися від накипу і сечового каменя, правда, далеко не всі вони можуть підійти під той чи інший вид сантехніки. Для деяких видів сантехнічного обладнання слід використовувати тільки щадні кошти, які не руйнують структуру покриття. Однак повністю видалити забруднення і іржу такими засобами навряд чи вийде, відповідно, найкращий спосіб вберегти унітаз від нальоту – чистити його регулярно.

Далі ми наведемо різні способи, ніж прибрати вапняний наліт в унітазі, доступні в домашніх умовах. Крім того, дамо кілька профілактичних порад, що дозволяють не запускати сантехніку до плачевного стану.

Причини появи нальоту і сечового каменя в унітазі

В принципі, пояснити причину появи вапняного нальоту в санвузлі легко, досить дізнатися, звідки в квартиру або будинок надходить вода. Найчастіше, її джерелом є річки і озера, рідше підземні джерела. Вода на своєму шляху рухається по водозабору або свердловині, в залежності від місця її видобутку. У підсумку, вона розчиняє на своєму шляху все попадаються гірські породи і грунти.Найлегше розпаду при цьому піддаються осадові породи, а також інші варіанти грунтів органічного походження. Неорганика розчиняється набагато повільніше.

Проте, на швидкість появи нальоту впливають кілька факторів. Припустимо, в певному обсязі води буде міститися певна кількість вапна, відповідно, чим частіше зливається вода, тим швидше буде утворюватися наліт.

Причини утворення сечового каменю також зрозумілі, так як сечовий камінь – це відкладення мінеральних речовин, що містять в організмі людини. Виводитися вони разом з сечею і осідають на стінах керамічних виробі. В процесі з'єднання з мінералами, що містяться у воді, вони утворюють щільний шар сіро – жовтого кольору.

Безпосередньо, нерівності на поверхні кераміки посилює і прискорює цей процес, оскільки, чим більше вона шорстка, тим більше бруду буде на ній затримуватися. Перед тим як вибирати сантехнічний виріб для будинку, переконайтеся, що внутрішня поверхня чаші унітазу була гладкою. В даному випадку вдалий варіант глазурований фаянс, а також варіант з сантехнічного фарфору.

Нерідко утворення вапна сприяє несправність сантехніки, як вже було сказано вище. Часто таке явище можна помітити в унітазах зі зливом старого зразка, коли бочок «підтікає». Пов'язано це з ослабленням системи зливу, яка потребує ремонту або заміни. У підсумку на поверхні сан – фаянсу утворюється відкладення у вигляді яскравої іржі, прибрати яку в подальшому буде дуже проблематичним.

Способи і засоби для видалення вапняного нальоту в унітазі

Завдяки розвитку сучасної хімічної промисловості, на вибір покупців надається велика кількість різних засобів, що дозволяють позбутися від різного ступеня відкладення у вигляді нальоту і каменю. Розглянемо докладніше їх загальні групи.

Абразивні чистячі засоби. Під цією складною назвою ховаються спеціальні порошки різних виробників, що містять в собі дрібні частинки абразиву, здатні механічним шляхом очистити бруд з поверхні.

Для їх застосування необхідна губка, а також пристойна сила, тому що сам процес по собі механічний, вимагає певного натиску під час тертя. Робота ця досить втомлює, крім того, вимагає обов'язкового видалення води з області зливу перед очищенням, оскільки у воді засіб неефективно. Слід враховувати, що даний спосіб підійде далеко не для кожного покриття, адже занадто сильне тертя абразивами залишає на поверхні маленькі ушкодження у вигляді подряпин, які в подальшому сприяють до ще більшого відкладенню вапна і сечового каменя.

Лужні і кислотні чистячі засоби ( «Сіліт бенг», «Доместос», «Каченя», «Комет» від нальоту та іржі і т.д.). Основою лужних засобів в звичайному варіанті є натри їдкий, який не робить негативного впливу на поверхню сантехніки, при цьому саме забруднення швидко розчиняється під його дією. Тут також доведеться вичерпувати воду з чаші унітазу, щоб видалити вапняний наліт в унітазі. Тим не менш, деякі засоби дозволено наливати прямо в воду в певній кількості, після чого стінки слід обробити йоржиком.

У кислотних очисників на кшталт «Сіліт Бенг», ефективність набагато вище, ніж у інших, проте підійде кислота далеко не для кожної поверхні. З обережністю застосовувати її можна в емальованому сантехніці, оскільки в цьому випадку емаль просто розчиниться. Обов'язкова умова для застосування лугу і кислоти – використання рукавичок.

Ортофосфорна кислота. Даний засіб допомагає не тільки прибирати мінеральний наліт на дні чаші унітазу, а й жовту іржу, що покривають деталі зливний і наливний арматури всередині бочка.Для цього необхідно в чашу і в бік, додати препарат в межах 100 – 150 гр., Далі почекавши 10 – 15 хвилин, слід ретельно промити поверхню виробу проточною водою. Перевага даного засобу в тому, що воно не руйнує вироби з пластика і гуми.

Соляна кислота. При використанні цього препарату, слід дотримуватися підвищених запобіжних заходів, захищаючи не тільки шкіру, але і дихальні шляхи. Речовина досить добре видаляє утворився вапняний наліт в унітазі, варто тільки протерти нею поверхню. Для того щоб почистити унітаз від сечового каменя, необхідно в чашу залити півсклянки речовини і залишити її там на 10 хвилин. При використанні соляної кислоти, переконайтеся, щоб матеріал з'єднанні сантехнічного вироби не був виготовлений із пластику або гуми.

Таблетки для бачка. Ще одним способом видалити наліт є використання таблеток для бачка унітазу. Позбавити сантехніку від подібних забрудненні повністю вони не зможуть, проте, вважається, що з їх допомогою можна істотно полегшити процес очищення. Однак нерідко їх ефективність в комерційних цілях занадто перебільшена виробником.

Способи як прибрати вапняний наліт в унітазі народними засобами

Якщо немає бажання і можливості застосовувати в домашніх умовах хімічні засоби, на допомогу можуть прийти перевірені народні способи. Серед них найбільш вдалі такі:

 • Суха щавлева кислота. Такий засіб можна зустріти досить рідко. Для відновлення первісного вигляду для вашої кераміки, даний спосіб вважається не менш ефективним і недорогим варіантом. Її необхідно наносити за допомогою губки на зволожену поверхню або присипати на місця відкладення сечового каменя і нальоту. Після, слід почистити оброблену поверхню йоржиком і ретельно промити водою.

 • Кока Кола. Даний газований напій прекрасний тим, що не тільки на деякий час втамовує спрагу, але і є прекрасним очисником утворив вапняного нальоту в унітазі. Для цього потрібно залити в чашу унітазу пару літрів Коли, і залишити на ніч, а вранці досить протерти йоржиком залишки забруднення.
 • Лимонна кислота , Відмінний засіб для боротьби з відкладеннями не досягла критичної позначки. Для цього, потрібно придбати 3 – 4 пакетики речовини, засипати забруднені місця сантехніки і залишити на ніч, далі ретельно опрацювавши йоржиком, злити воду.

 • оцтова есенція , Діє також як лимонна. Для цього необхідно підготувати 250 г оцтової есенції або харчового оцту. Підігріти речовина до температури 45 – 50 ° C. Слід врахувати, що ємність в процесі нагрівання повинна бути накритою кришкою. Після, залити нагріту рідину в чашу сантехнічного приладу, і залишити до ранку із закритою кришкою. Після залишається протерти йоржиком і промити водою.
 • Харчова сода. Практично такий препарат є в кожному будинку. Для того щоб почистити унітаз від нальоту потрібно як мінімум одна пачка харчової соди (200 г). Для кращого результату бажано залишити насип на ніч, далі промити йоржиком.

При рясному відкладення мінеральних речовин, можна скористатися рідким електролітом, які можна знайти в автомобільних акумуляторах. Використовувати їх в домашніх умовах можна тільки в крайньому випадку, коли інші засоби не принесли позитивного ефекту. У складі електроліту знаходяться сірчана кислота, в зв'язку з чим, не забудьте дотримуватися запобіжних заходів.

Методи профілактик від освіти сечового каменю

Щоб регулярно не мучитися пошуками відповідей на питання, як швидко прибрати вапняний наліт в унітазі, слід проводити деякі профілактичні заходи. Зрозуміло, зменшення вапна в надходить воді є справою непосильною, оскільки для цієї мети потрібно доведення води до стану дистильованої.

Існують, проте, спеціальні фільтри для очищення води, які встановлюються безпосередньо на яке надходить водопостачання. Однак придбання даного обладнання тільки для зливу води в унітазі – не надто раціональне захід, оскільки вартість його дуже висока.

Не рекомендується зливати в чашу жир, і інші залишки їжі, а після кожного користування сантехнікою, потрібно пройтися по чаші йоржиком, очищаючи її від різного роду відкладень.

Ще один спосіб зменшення впливу вапна – використання мильних речовин у вигляді таблеток, які можна додавати безпосередньо в бік або кріплять під обідок унітазу, що дозволяють таким чином дещо змінити склад води, що подається на злив. Крім цього, дані таблетки мають санітарними властивостями і служать в якості ароматизатора для унітазу.

Один з найдієвіших методів профілактики це усунення протікання зливного бачка. Що допоможе не тільки запобігти утворенню жовтого нальоту, а й забезпечить економічне споживання води. У деяких випадках для цього досить просто відрегулювати клапан, а іноді може знадобитися непросто ремонт арматури, а й її повна заміна. Зрозуміло, такий захід слід довірити виключно фахівцям.

Нерідко надто сильний вапняний наліт викликаний зіпсованої поверхнею унітазу. У такому випадку вже не допоможе ніяка профілактика, щоб отримати ідеальний вигляд сантехніки, доведеться її замінити.

Відповідно, відповідаючи на питання «як і чим в домашніх умовах швидко прибрати вапняний наліт в унітазі?», Слід відштовхуватися безпосередньо від матеріалу, з якого виконана сантехніка, а також від причини, якої викликано підвищене утворення нальоту.

Чим прибрати вапняний наліт в унітазі

У квартирі і заміському будинку є багато сантехнічних пристроїв. Всі вони потребують ретельного догляду, що дозволить зберегти їх первозданну красу протягом всієї експлуатації. Особливо це стосується унітазу, який щодня піддається серйозним навантаженням.

Частою причиною є вапняний наліт на стінках сантехніки. Він негативно позначається на зовнішньому вигляді пристрою і призводить до розвитку різних бактерій. Тому кожна домогосподарка повинна знати, як очистити унітаз від вапняного нальоту.

Чим видалити наліт

Багато хто вважає, що видалення нальоту на унітазі є складно здійсненне завдання. Але, насправді це не так. При правильному підході вирішити цю проблему не так вже й складно. Для боротьби з відкладеннями використовують різну побутову хімію і народні засоби. Кожен з методів має певні переваги і недоліки.

Серед хімічних засобів, які використовуються для видалення сечового каменю і вапняного нальоту, варто виділити:

 • Абразивний миючі засіб.
 • кислотосодержащие речовини
 • Луги.

Кожне з цих засіб по-своєму діє на відкладення. Щоб домогтися бажаного результату, їх потрібно використовувати відповідно до інструкції, яку найчастіше наносять на упаковку. Відмити унітаз від вапняного нальоту можна і за допомогою народних засобів.

Як видно, існує безліч засобів, які дозволяють швидко і без особливих зусиль впоратися з такою проблемою, як вапняні відкладення на сантехнічних пристроях. Тепер можна ретельно розглянути кожен з методів очищення. Отже, як ефективно прибрати вапняний наліт з унітазу?

Народні методи боротьби

Щоб зберегти привабливий вигляд сантехніки і запобігти утворенню вапняних відкладень, необхідно регулярно проводити чистку. Так, унітаз потрібно не рідше ніж раз на тиждень чистити із застосуванням хімічно агресивних речовин. Якщо цього не робити, то через деякий час доведеться займатися видаленням нальоту.

Якщо на стінках унітазу утворився невеликий шар нальоту, то позбутися від нього можна за допомогою оцту.Гідність такого засобу полягає в тому, що воно є практично на кожній кухні. Звичайно, якщо відкладення накопичувалися впродовж тривалого часу, то використовувати дану речовину безглуздо. Прибирати сантехніку необхідно в такій послідовності:

 • Стакан високопроцентного оцту нагріти до теплого стану.
 • Залити речовина в унітаз і почекати кілька хвилин.
 • Проблемні ділянки засипати содою і залишити на всю ніч.

За ніч наліт повністю розчиниться. Якщо мова йде про серйозний забрудненні, то процедуру проводять кілька разів до повного усунення.

Щавлеву кислоту використовують для усунення великого шару нальоту. При використанні такого засобу варто врахувати, що воно має високу їдкістю. Тому потрібно дотримуватися обережності під час роботи з речовиною. Придбати кислоту можна в технічному магазині. Очищення проводиться в такій послідовності:

 • Насипати речовина на щільну тканину і ретельно протерти нею проблемне місце. Якщо забруднення дуже серйозне, то засіб насипають безпосередньо на наліт і залишають на кілька годин.
 • Після певного часу змити все великою кількістю води.

При використанні кислоти варто дотримуватися техніки безпеки. Так, потрібно використовувати рукавички і захисні окуляри. Також варто забезпечити максимально допустимий провітрювання. За допомогою щавлевої кислоти можна легко прибрати наліт і надати сантехнічного виробу первісний блиск.

Якщо ви не знаєте, як видалити невеликий наліт в унітазі, то варто скористатися звичайною лимонною кислотою. Звичайно, такий засіб має низьку ефективність, тому його не варто використовувати в складних ситуаціях. Лимонна кислота ідеально підійде для нещільні і легких забруднень. Позбавлятися від відкладень потрібно за такою технологією:

 • Змити воду, що дозволить заздалегідь підготувати сантехніку до подальшої очищенню.
 • Після цього потрібно залити кілька літрів гарячої води і засипати 100 г лимонної кислоти. При цьому варто враховувати, що для очищення використовують саме гарячу воду, а не окріп.
 • Щільною щіткою ретельно почистити проблемні місця і залишити на кілька годин.
 • Через певний час повторно обробити поверхню щіткою і змити.

Якщо мова йде про складне забрудненні, то оброблену сантехніку залишають на ніч. Це дозволить значно підвищити ефективність видалення нальоту.

Не менш ефективним засобом, за допомогою якого можна очистити унітаз від нальоту, є білизна. Звичайно, просто налити тут речовина в туалет буде недостатньо. Перед тим, як обробляти сантехніку, потрібно попередньо спустити всю воду з неї. Тільки після цього можна використовувати хімічно агресивне речовина.

Для повного розчинення нальоту достатньо всього кілька годин. Звичайно, якщо мова йде про складне забрудненні, то сантехніку краще залишити на ніч. Після закінчення необхідного часу, проводиться обробка проблемного місця щіткою. Залишається тільки змити кілька разів воду. Важливо знати, що не рекомендовано використовувати сантехніку, поки в ній знаходиться чищення речовина.

Використання електроліту: так чи ні

Сьогодні можна часто почути інформацію про те, що видалити вапняний наліт можна за допомогою електроліту. Це щира правда. Але, є деякі обмеження щодо використання цього засобу:

 • Не варто використовувати електроліт, якщо є можливість застосувати біліше лояльне чищення речовина.
 • Електроліт не бажано використовувати в тих випадках, коли в системі є пластикові труби. Це може привести до їх пошкодження.
 • Якщо мова йде про автономну каналізаційній системі, то від цього засобу для чищення речовини також варто відмовитися.

Якщо все-таки вибір припав на електроліт, то при його використанні варто дотримуватись деяких правил.

Речовина є хімічно агресивною та може завдати істотної шкоди здоров'ю людини.

Навіть невелика кількість засобу може призвести до виникнення опіку. Отже, будь правілх безпеки варто дотримуватися при використанні речовини:

 • Роботу потрібно проводити в засобах індивідуального захисту: окуляри, рукавички і респіратор.
 • Речовина наносять тільки на суху поверхню сантехнічного пристрою.
 • Наливати електроліт потрібно дуже акуратно, щоб запобігти виникненню бризок.
 • Перед змиванням, варто закрити кришку унітазу, що дозволить запобігти потраплянню хімічно активної речовини на тіло.

Електроліт проводиться на основі сильнодіючої кислоти, тому позбуватися від нальоту потрібно дуже обережно. Тепер ретельно розглянемо, як можна прибрати вапняний наліт з унітазу за допомогою побутової хімії.

спеціальні засоби

До найпоширеніших чистячих засобів можна віднести:

 • Туалетний каченя. Незважаючи на те, що засіб має високу ефективність, його варто використовувати кілька разів. Попередньо видаляють воду з унітазу, що підвищить результат використання речовини.
 • Комет. Речовина, яка має дуже густу структуру, здатне вивести не тільки наліт, але і іржу. Засіб має виразний різкий запах. Тому варто подбати про провітрюванні приміщення після проведення обробки.
 • Сіліт. Має в складі хлор, що надає речовині виразний запах. Тому потрібно забезпечити нормальне провітрювання туалету. За допомогою «Сіліт» можна видалити вапняний наліт.
 • Доместос. Ідеальний засіб для регулярного застосування. Володіє приємним запахом. За допомогою речовини можна видалити тільки незначні відкладення.

 • Санокс. На жаль, володіє низькою ефективністю, але широко використовується як профілактичний засіб. Користується високою популярністю за рахунок невисокої вартості.
 • Лок. Засіб відомої компанії, яка займається виробництвом різних побутових засобів. Дуже популярна серед населення, незважаючи на високу вартість. На жаль, не володіє високою ефективністю в боротьбі з вапняним нальотом. Широко використовується для антибактеріальної обробки сантехнічних пристроїв.

Насправді, засобів по боротьбі з вапняним нальотом досить багато. Правильне використання того чи іншого засобу дозволить підвищити ефективність очищення. І не потрібно забувати про засоби захисту при застосуванні хімічно агресивних речовин.