Установка унітазу підготовчі роботи, демонтаж старого пристрою, способи установки нового

Установка унітазу своїми руками

Рано чи пізно в кожній квартирі намічається не просто ремонт, а процес більш серйозний – ремонтні роботи зі зміною сантехніки. Але якщо поклеїти шпалери, покласти кахель, навіть вікна встановити багато хто може самостійно, то змінити унітаз на новий – лякає завдання. Багато хто вважає, що цю роботу зможе виконати тільки фахівець. Однак установка унітазу своїми руками дозволить заощадити приблизно 1500 рублів. Процес стане цілком посильним, якщо визначитися з послідовністю кроків.

З чого почати?

Перший етап завжди підготовчий. Спочатку треба подивитися, яку конструкцію має колишній унітаз, які його габарити. Можна зробити маленький креслення: Сам унітаз, підведення до нього труби каналізації та водопроводу. Для підстраховки виміряти кут стічної горловини (найчастіше він буває 45). Також можна зробити фото всієї конструкції на телефон. Все це допоможе вибрати відповідну модель в магазині.

Серед багатства вибору варто дивитися і на дизайн, і на інші особливості пристрою (форму і глибину чаші, ухил зливу, конструкцію змиву, розміри приладу). Рекомендується при цьому орієнтуватися на моделі відомих компаній, які зарекомендували себе високою якістю продукції. Крім самого унітазу, будуть потрібні ще деякі речі:

 • Зливний бачок в повній комплектації.
 • кріплення для унітазу. Якщо їх в наборі з унітазом немає, то набуваємо окремо.
 • гофра, Що з'єднує унітаз і каналізацію.
 • водопровідний шланг. По довжині він повинен бути трохи більше, ніж у старої моделі.
 • Інструменти для роботи: перфоратор (бур 10 мм) для висвердлених отворів в підлозі, гайкові ключі і викрутки, великий розвідний ключ, санітарний герметик, маркер, гострий ніж, молоток, долото.
 • антисептичні засоби для прочищення труб каналізації ( «Білизна», «Доместос», будь-який інший засіб на основі хлору).
 • Ємність для води, рукавички, захисні окуляри, велика кількість старих ганчірок.

Демонтаж старого унітазу

Перед демонтажем необхідно прочистити старий унітаз. Для цього і потрібні антисептичні засоби. Крім того, варто пролити в унітаз хлорсодержащий антисептик (1 пляшку), розведений приблизно в 3 відрах гарячої води. Це допоможе прочистити труби і позбавить до деякої міри від запаху з каналізації, хоча і не повністю. Надіти рукавички і захисні окуляри треба обов'язково. Це захист і від бактерій, і від порізів про відколи при роботі. Після цієї процедури можна приступати до демонтажу.

Демонтаж виконується в певному порядку:

 1. Перекрити подачу води. Вилити воду з бачка і воду, що залишилася з коліна унітазу.
 2. Водяний підведення до бачка від'єднати. Якщо підводка гнучка, то акуратно відкрутити її від бачка і від водопроводу, або випиляти, якщо металева.
 3. Зрізати невелику частину труби, потім зняти різьблення з боку водопроводу для нової підводки.
 4. Демонтувати зливний бачок. Відкрутити кріпильні елементи (болти, гайки), демонтувати змішувач, якщо такий є.
 5. Відкрутити болти від старого приладу, якщо він кріпиться на болти. Якщо він залитий цементом, то доведеться розбити кріплення з унітазом.
 6. Зняти унітаз. Для цього спочатку відхилити його трохи назад для зливу води, що залишилася.
 7. Прибрати гофру і від'єднати розтруб. Якщо розтруб пластиковий або чавунний, то доведеться спочатку демонтувати унітаз, а потім розібрати розтруб або спиляти під необхідний розмір.
 8. Раструб очистити.
 9. Вмонтувати зливну гофру прямо в розтруб каналізації. На гофру попередньо нанести герметик з боку з'єднання з каналізацією. Нанести герметик потрібно і на розтруб. Гофру вставити дуже щільно. Її вхід закрити за допомогою ганчірок або пакета для того, щоб каналізаційний запах не надійшов в квартиру.
 10. Максимально вирівняти підлогу перед майбутньою установкою нового пристрою.

Установка нового унітазу

Способів установки унітазу не так багато:

 • установка на тафту;
 • клейове з'єднання;
 • монтаж на дюбелі.

Установка на тафту

Тафта (прооліфлену дошка з деревини твердих порід) кладеться в підлогу під підставою конструкції так, щоб вона була або на одному рівні з покриттям підлоги, або трохи вище нього. Дерев'яну основу грунтовно закріпити на анкери (наприклад, цвяхи, забиті в шаховому порядку) і залити виїмку розчином цементу. Почекати повного висихання поверхні.

Коли розчин висохне, можна почати установку унітазу. Прибрати ганчірки або пакет з гофри, обробити вхід герметиком. На випуск унітазу надіти гофру, і поставити прилад туди, де він повинен стояти. Закріпити його за допомогою простих шурупів, не забувши покласти під головки гумові шайби для збереження в цілісності станини унітазу. Змонтувати зливний бачок. Перевірити герметичність системи.

клейове з'єднання

Для такого з'єднання дотичні поверхні необхідно знежирити і очистити уайт-спіритом, ацетоном або розчинником. Потім зробити їх шорсткими, знову знежирити і просушити. Провести підключення унітазу до каналізації, за допомогою гофрованого шланга.

На опорну поверхню тонким шаром нанести епоксидний клей. Поставити на місце унітаз і сильно притиснути його до підлоги. Повне затвердіння клею відбувається не менше 12 годин.

Монтаж на дюбелі

При такому способі порядок дій наступний:

 1. приміряти пристрій. Поставити унітаз на місце, перевірити збіг горловини зі стічною трубою, кута нахилу і т. Д. Якщо є розбіжності, то внести корективи.
 2. зробити розмітку. Пристрій встановити на відстані 10-15 см від розтруба стічної труби. У кріпильні отвори вставити маркер і зробити розмітку під ці отвори. Обвести підставу.
 3. Зібрати зливний бачок по інструкції, що додається.
 4. Ударним дрилем (або перфоратором) зробити отвори в зазначених місцях і забити туди дюбелі.
 5. нанести герметик на ребра гумки тієї частини гофри, що сховається в стічної частини труби (якщо гофра була вставлена ​​в каналізаційну трубу раніше). Також нанести герметик на інший кінець гофри, який надягає на горловину.
 6. гофру вставити в трубу каналізації до краю гумки, а з протилежного боку щільно надягти її на випуск приладу.
 7. На місце, обведене маркером, покласти спеціальну гумову прокладку або нанести товстим шаром силікон.
 8. поставити унітаз на підготовлене місце, міцно притиснути, прикрутити до поверхні.
 9. Надлишки силікону можна прибрати мокрим пальцем.
 10. перевірити роботу пристрою і відсутність протікання. Якщо роботи проведені вірно, то переливу води в бачку відбуватися не буде.

Якщо все в порядку, то установка унітазу виконана успішно. Результат буде радувати всіх домашніх дуже довго. Тим, хто більше довіряє принципом «краще один раз побачити, ніж сто разів почути», допоможуть численні відео в мережі інтернет.

Відео монтажу унітазу своїми руками