Унітаз з вертикальним випуском поетапна інструкція по установці

Унітаз з вертикальним випуском: пристрій, плюси і мінуси, особливості установки

Побутовий комфорт немислимий без нормально працюючої сантехніки. Вибір і установка унітазу – делікатна тема, але її необхідно обговорювати. Від правильності рішення задачі залежить благоустрій будинку, зручність проживання в ньому для всіх членів сім'ї.

Конструкції моделей, технології монтажу розрізняються. Розглянемо, як влаштований, працює унітаз з вертикальним випуском і що потрібно врахувати при його установці.

Як підбирати моделі за типом змиву?

За статистикою, унітази міняють раз на 10-15 років. Тому має сенс замислитися над пошуком правильної моделі, щоб на довгі роки забезпечити собі гідні побутові умови.

Сантехприлади розрізняються за багатьма параметрами:

 • формі чаші (козирькові, тарілчаста, воронкообразная);
 • кріпленню (підлогові, приставні, підвісні);
 • матеріалу (фарфор, фаянс, штучний камінь);
 • змиву;
 • випуску стоків (новий універсальний тип – варіо; звичні види: вертикальний, горизонтальний, похилий).

Прилади вибирають в залежності від особистих уподобань, уявлень про зручність і естетиці. Що стосується типу випуску стоків, то тут орієнтуються тільки на розводку каналізації.

Якщо в пристрої каналізації не планується кардинальних змін, краще купити унітаз з таким же випуском, як старий. В іншому випадку мають бути додаткові витрати на переробку системи.

Єдиний універсальний прилад – унітаз з випуском варіо. Такі моделі з'явилися недавно, їх поки що важко знайти, але вже можна купити в магазинах сантехніки.

Край випуску знаходиться на максимально можливій відстані від задньої кромки приладу, завдяки чому з'являється місце для патрубка будь-якого різновиду. Ще одна перевага варіо – можливість встановити унітаз впритул до перегородки або стіни.

Підбираючи модель по типу випуску, слід пам'ятати, що унітази не взаємозамінні. Без перепланування пристрою каналізації не можна встановити прилад з вертикальним випуском замість горизонтального, хоча заміна на косою або варіо цілком доступна. В ідеалі варто купувати сантехніку того ж типу, інакше можливі проблеми не тільки з монтажем, а й з експлуатацією.

Плюси і мінуси вертикального випуску

Щоб правильно встановити будь-яку сантехніку, потрібно розібратися в її конструкційних особливостях, принцип роботи. У пристрій моделей з вертикальним випуском входять сифон і патрубок. Це вбудовані елементи, їх не доводиться докуповувати перед монтажем приладу.

Завдяки повній комплектації унітазу його можна встановлювати в будь-якому місці санвузла. Прилади не займають зайвого простору, тому їх з успіхом монтують навіть в дуже маленьких туалетах малогабаритних квартир. Потрібно тільки щоб каналізаційна труба розташовувалася в плиті перекриття.

Випуск в підлогу має кілька переваг:

 • Ефективність змиву. Стічні води легко зливаються в каналізацію.
 • Варіанти планування. При проектуванні інтер'єру санвузла обов'язково враховують особливості розведення каналізації. Підключення унітазу з вертикальним патрубком розширює дизайнерські можливості.
 • Маскування комунікацій. Труба каналізації знаходиться прямо під сантехпрібора. Годі шукати способи її приховувати або декорувати.
 • Гігієнічність. У моделях з вертикальним змивом завжди більше води, ніж в приладах з іншими видами випуску. Завдяки сифона стоки проходять в трубу швидше і краще, тому чаша краще очищається.
 • Відсутність бризок. Менше сплесків – рідше доводиться мити унітаз.
 • Надійний бачок. Зазвичай моделі обладнають зливними бачками хорошої якості.

Каналізація проходить під підлогою. Якщо систему монтують «з нуля», це може викликати труднощі, адже доводиться прорізати окреме отвір в міцної бетонній плиті.Якщо ж труби вже прокладені, ніяких проблем бути не повинно.

У деяких будинках неможливо встановити прилади з іншим типом зливу, крім вертикального. В першу чергу це стосується будівель старої споруди, наприклад, сталінської.

Альтернатива – випуск варіо, але з ним бувають серйозні складності при монтажі. У будинках, побудованих в останні десятиліття, труби прокладають над рівнем підлоги. Можна встановлювати прилади з будь-яким випуском.

Покрокова інструкція по установці

До плюсів моделей з вертикальним змивом можна віднести простоту монтажу. З установкою впорається навіть неспеціаліст.

Важливо дотримуватися встановленого порядку робіт і всі операції виконувати якомога акуратніше. Недбалість неприпустима, тому що пізніше можуть з'явитися протікання і неприємний запах в санвузлі.

Етап 1: демонтаж старої конструкції

Для початку перекривають подачу води, після чого з бачка зливають залишки рідини, від'єднують підвідний шланг. Тепер можна демонтувати старий унітаз.

Якщо він закріплений на цементний розчин, навряд чи вдасться його зняти без пошкоджень. Однак важливо зберегти цілісність труби, тому розчин збивають акуратно, не зачіпаючи елементи каналізаційної системи.

З чаші потрібно видалити воду. Для цього унітаз трохи нахиляють, після чого розхитують і піднімають. Іноді не виходить обійтися «малою кров'ю». Тоді, щоб швидко ці компоненти окремо від каналізаційної труби, потрібно з силою вдарити по стічної горловині. Вона розколеться, а інші деталі конструкції розхитаються від вібрації. Їх буде простіше зняти.

З подробицями демонтажу старої сантехніки ознайомить наступна стаття, прочитати яку ми дуже радимо.

Етап 2: розмітка і підготовка

Новий унітаз краще встановити на місце старого, тому що перенесення комунікацій з заміною труб в туалеті – робота непроста і трудомістка. Щоб його виконати, потрібні навички та досвід. Перед монтажем вироби слід ретельно очистити, вирівняти поверхні.

Місце установки проміряють і окреслюють розташування сантехніки і каналізаційної труби. За готовою розміткою вставляють гвинтовий фланець з фіксатором.

У стандартного гвинтового фланця є круглий отвір, в яке закріплюють торець труби каналізації. Після його фіксації залишається переконатися, що все виконано правильно, а поверхні чисті, підготовлені для монтажу сантехпрібора.

Етап 3: установка унітазу

Якщо все ідеально підготовлено, прилад з вертикальним змивом монтують «легким рухом руки». Виріб просто ставлять на фланець так, щоб відповідна частина знаходилася строго над отвором каналізаційної труби. Потім унітаз злегка повертають, щоб спрацював фіксатор.

У момент повороту фланець притискає випускну трубу приладу до ущільнювача кільцю. З'єднання виходить абсолютно герметичним. Якщо все зробити акуратно, протікання виключені, тому що ущільнювач надійно обжимає випуск унітазу, ліквідуючи можливі зазори.

Етап 4: підключення до водопроводу

Залишається тільки зібрати бачок, встановити в нього водозливна арматуру і закінчити його підключення. Це роблять за допомогою т.зв. водяних розеток, які передбачені у всіх санвузлах. На них надягають крани, герметизують фум-стрічкою.

Один кінець підвідного шланга під'єднують до вихідного отвору крана, а другий – до патрубку зливного бачка. Всі стики ретельно ущільнюють. Коли робота закінчена, залишається тільки перевірити працездатність унітазу.

Кран подачі води відкривають, чекають, поки бачок заповниться, а потім натискають кнопку зливу. В цей час обмацують місця з'єднань, проводять по ним сухий білою серветкою. Якщо слідів вологи немає, все в порядку: унітаз повністю готовий до використання за призначенням.

Заміна на модель з іншим зливом

Можна на місце приладу з вертикальним випуском поставити модель зі зливом іншого типу? Так, якщо площа і розташування сантехніки дозволяють змістити унітаз хоча б на 15-20 см.Для підключення до каналізації потрібно сантехнічна гофра.

 • Старий унітаз демонтують. На його місце ставлять новий так, щоб він був якомога ближче до каналізаційної труби.
 • Патрубок приладу промащують силіконовим герметиком, надягають на нього гофру.
 • Другий кінець гофри вставляють в трубу каналізації, фіксують.

Складки гофри повинні розпрямитися без вм'ятин. Потрібно стежити, щоб її ухил був спрямований до каналізаційної труби.

Як правильно доглядати за новим приладом?

Сантехніки рекомендують разом з новим унітазом встановлювати також фільтри грубої очистки. Водопровідна вода містить тверді частинки, шматочки окалини з металевих труб. Потрапляючи разом зі сміттям в бачок, вона провокує стирання, передчасний знос деталей.

Якщо фільтр не встановлений, варто подбати про своєчасну чистку зливного бачка, щоб не довелося завчасно лагодити або замінювати пошкоджені елементи. Конструкцію розбирають, видаляють вапняний наліт, а деталі промивають чистою водою.

Щоб не виникали протікання в місці з'єднання з каналізацією, потрібно проводити профілактичні роботи. В унітаз засипають хімзасобів для чищення труб ( «Містер Мускул», Tiret, «Чистер» або будь-яке інше) і залишають на час, вказаний на упаковці. Агресивні речовини роз'їдають наліт на стінках, що запобігає засмічення.

Чистити унітаз потрібно хоча б пару разів на рік. Важливо правильно підібрати засоби для чищення з урахуванням особливостей матеріалів, з яких виготовлені труби і сам прилад.

Висновки і корисне відео по темі

Змонтувати конструкцію потрібно так, щоб вона безперебійно працювала, не створювала проблем ні самому користувачеві, ні сусідам. Пропонуємо кілька відеоуроків, які будуть корисні починаючому сантехніку.

Ролик # 1. Докладний видеоурок по установці конструкції:

Ролик # 2. Етапи монтажу приладу з вертикальним випуском:

Ролик # 3. Нюанси підключення до каналізаційної системи:

У монтажі унітазу немає нічого складного. Для виконання роботи досить стандартного комплекту інструментів, який є майже в кожному будинку, і навичок поводження з ними.

Головне – правильний вибір технології, точність виконання операцій, надійна гідроізоляція і міцність з'єднань. Якщо виникають труднощі, викличте сантехніка.

Пишіть, будь ласка, коментарі в розташованому нижче блоці, розміщуйте фото і задавайте питання по темі статті. Розкажіть про те, як встановлювали унітаз з вертикальним патрубка для підключення до каналізації у вашому заміському будинку, діліться корисною інформацією. Не виключено, що ваші поради стануть в нагоді відвідувачам сайту.