Унітаз з раковиною дитячий, кольоровий, комбінований, на бачку, комбі, відео-інструкція по вибору

Унітаз з раковиною: оптимальні розміри і відстані; знайомство з комбінованим рішенням

На якій висоті встановлюється раковина? Якої висоти повинен бути унітаз? Яка відстань між унітазом і раковиною буде оптимальним з точки зору зручності та економії місця?

У статті ми постараємося відповісти на ці питання, а заодно познайомити читача з досить цікавим комбінованим рішенням для компактних санвузлів.

Наше завдання – навчитися планувати інтер'єр санвузла.

Почнемо з висоти сантехнічних приладів.

 • Умивальник підвішується таким чином, щоб його край перебував на висоті 85 – 90 сантиметрів від підлоги.
 • Стандартна висота підлогового унітазу – 40 – 45 см. На такій же висоті кріпиться консольний (підвісний) унітаз.

Важливо: при монтажі інсталяції потрібно враховувати товщину чистового підлогового покриття. Якщо виставити унітаз на висоту 40 см, а потім покласти на підлогу стяжку і кахель поверх неї – очевидно, вийшла конструкція виявиться занадто низькою.

Дитячі унітази і раковини відрізняються розмірами і (для другого типу приладів) висотою установки.

Висота випускаються вітчизняною промисловістю дитячих унітазів коливається від 26 до 33,5 см.

Висоту установки дитячих умивальників можна знайти в СанПіН 2.4.1.2660-10:

 • Для молодшого дошкільного віку висота борта раковини над підлогою повинна складати 0,4 метра.
 • Для середнього і старшого дошкільних вікових груп вона збільшується до 0,5 метра.

Повнорозмірний умивальник і дитячі раковини в дитячому саду.

Взаємне розташування

На вибір відстані між сантехприладами впливає кілька чинників:

 1. Зручність. Зрозуміло, що близькість унітазу до стінки, умивальнику пральній машинці буде банально некомфортною.
 2. Естетика. Чим сильніше рознесені прилади, тим більш просторим здається приміщення.

До речі: кольорові раковини і унітази візуально захаращують компактне приміщення куди сильніше, ніж білі. Білий колір дизайнери рекомендують використовувати там, де необхідно розсунути видимі межі простору.

Білий колір візуально розширює приміщення.

 1. З іншого боку, реальний розмір приміщення накладає обмеження на максимальну відстань між сантехприладами.

У загальному випадку при плануванні санвузлів можна орієнтуватися на наступні значення:

Для компактних санвузлів

У компактному санвузлі міської квартири найчастіше пріоритетом стає естетика і навіть не зручність, а економія місця. Його катастрофічно не вистачає. Як використовувати простір з максимальною ефективністю?

Кутова міні-раковина

Основна проблема міні-раковин (40х40 см і менше) полягає в тому, що процес вмивання закінчується прибиранням у ванній кімнаті. Бризки осідають на чому завгодно, тільки не на стінках компактного умивальника.

Кутова міні-раковина в поєднанні з обробленими кахлем або пофарбованими гідроізолюючої фарбою стінами зробить процес вмивання куди більш охайним. Розбризкує вода стікає по стінах в її чашу і далі в каналізацію.

Кутове розташування умивальника зменшить кількість бризок.

Раковина над пральною машинкою

Прямокутний умивальник з невеликою висотою чаші і зміщеним назад випуском цілком здатний розміститися над автоматичною пральною машиною. Її волею-неволею доведеться трохи висунути вперед, щоб залишити місце для сифона і розводки води; зате істотна частина простору ванної кімнати виявиться вільною.

Бачок з умивальником

Ще одне цікаве рішення – комбінований унітаз-умивальник. Маленький рукомийник розташований безпосередньо на бачку.

Давайте вивчимо цей тип сантехнічних приладів більш детально.

Два в одному

переваги

Які переваги надає унітаз суміщений з раковиною? Переконливий аргумент на його користь лише один – компактність.Як правило, сантехнічний прилад – комбі встановлюється в туалеті роздільного санвузла і дозволяє скористатися умивальником після його відвідин.

Куди рідше він виступає в якості альтернативи полноразмерному умивальника в суміщеному санвузлі, а відтак скоротити місце для установки шафи чи пральної машинки.

недоліки

Як кажуть в місті-герої Одесі, «їх є».

 • У маленькому туалеті підійти до умивальника на бачку можна тільки спереду, з боку унітазу. Для того, щоб ним скористатися, доведеться або сильно нахилятися, або стояти безпосередньо над унітазом з широко розставленими ногами. Погодьтеся, не верх комфорту.
 • Пропозицій від вітчизняних виробників в цьому секторі ринку не зустріти; ціна ж імпортних товарів робить їх сумнівним в економічному плані придбанням. Комплект раковини і унітазу в вигляді окремих сантехнічних приладів обійдеться як мінімум удвічі дешевше.

Вартість приладу на фото – 24900 рублів.

 • Нарешті, від деякої інерції мислення теж не піти: багатьом людям ідея мити руки в унітазі здасться протиприродною.

Пристрій і підключення

Зрозуміло, у продажу можна зустріти сантехнічні прилади найрізноманітніших форм і з різним пристроєм; однак кілька загальних особливостей характерно для більшої частини комбінованих унітазів-умивальників.

 • Виріб підключається тільки до холодної води, причому єдиним шлангом. Інструкція по його підключенню до водопроводу своїми руками цілком стандартна: різьблення заливного клапана з'єднується з накидною гайкою гнучкого підведення.

До речі: якщо на вході в квартиру не варті фільтри грубої очистки – встановіть такий фільтр на відвід води до унітазу. Це збільшить ресурс арматури і позбавить вас від проблем із забитим піском і окалиною клапаном після чергового відключення води.

 • Раковина замінює собою кришку бачка.
 • Її випуск з'єднується з переливом бачка різьбленням або просто прямує в нього. Відповідно, підключення до каналізації теж нічим не відрізняється від звичайного унітазу.

Пристрій бачка унітазу-умивальника.

висновок

Сподіваємося, що запропоновані увазі читача матеріали допоможуть йому в плануванні інтер'єру власного санвузла. Відео в цій статті традиційно містить додаткову тематичну інформацію.