Системи інсталяції для унітазу особливості, виробники, інструкція по установці своїми руками

Вибір кращої системи інсталяції для унітазу

Підвісний унітаз в даний час вибирають все більше людей, які вважають за краще втілювати в реальність всі свої плани і мрії. Системи інсталяції для унітазу – незамінна річ для санвузлів досить маленької площі. Їх можна використовувати і для підвісних, і для підлогових конструкцій унітазів. Завдяки таким системам є можливість встановлювати будь-які сантехнічні елементи в різних місцях ванної кімнати, незалежно від типу стін.

Повна інсталяція для унітазу

Що являє собою інсталяція для унітазу

Система інсталяції для підвісного унітазу представляє собою конструкцію, яка дає можливість встановити унітаз навісного або підлогового типу таким чином, що видимими залишаються тільки самі основні частини, такі як безпосередньо сам унітаз і панель для змиву. Всі інші елементи – труби, бачок і всілякі підводки надійно заховані в стіні.

Переваги систем інсталяцій очевидні – стать не зайнятий унітазом, що значно спрощує прибирання в приміщенні і дає можливість викласти кахлем красивий малюнок або орнамент. Конструкція займає небагато місця, що дозволяє використовувати вільний простір ванної кімнати для інших цілей. Крім того, ви можете нарешті-то зробити вашу кімнату оригінальною і унікальною, і втілити в реальність всі свої побажання.

Завдяки таким конструкціям унітази займають небагато місця в приміщенні, до того ж виглядає все дуже естетично, немає нічого зайвого. Крім того, за рахунок того, що труби ховаються в стіні і додатково захищаються теплоізоляційним шаром, практично не чути ніякого шуму при роботі.

Інсталяції бувають двох видів:

  Блокова – найпростіша за способом установки, без всяких складнощів її можна встановити своїми руками. Монтаж проводиться до капітальних стін приміщення за допомогою звичайних анкерних болтів. Дуже часто такі системи ховають в стінну нішу, а з зовнішнього боку залишають тільки найнеобхідніше – висновки, щоб була можливість підключити унітаз, і кнопку для змиву.

Яку з систем інсталяції вибрати – залежить від ваших перевагу і можливостей. Блоковий варіант дешевший, проте, його недолік полягає в обов'язковому кріпленні на капітальну стіну. Рамна конструкція дозволяє встановити унітаз в будь-якому зручному для вас місці, однак і за ціною вона значно дорожче. Крім цього, на рамну інсталяцію можна підключити не тільки унітаз, але ще і біде або умивальник.

Як вибрати систему інсталяції в залежності від фірми-виробника

Звичайно ж, якість підвісних унітазів з системами інсталяцій безпосередньо залежить від фірми-виробника. Тому важливо розібратися, кому віддавати найбільшу перевагу при покупці.

  Найнадійнішими конструкціями по праву вважаються інсталяції німецьких виробників, таких як Geberit, а також Villeroy & Boch. Вони заслужили довіру покупців, так як випускають якісну продукцію вже протягом багатьох років. Єдиний недолік таких інсталяцій – занадто висока ціна, тому не кожному вони припадуть до кишені. Крім вищезгаданих фірм, також особливої ​​уваги заслуговує конструкція Grohe.

Комплект інсталяції Hatria

Які монтажні роботи необхідно виконати

Установка системи інсталяції для унітазу – дуже важливий етап, від нього залежить подальша робота санвузла і термін його служби.

Всі монтажні роботи включають в себе кілька етапів:

 • Монтаж самої системи інсталяції;
 • Підводка системи каналізації та водопостачання;
 • Приховування всіх зайвих елементів комунікації;
 • Зовнішня обробка.

Монтаж інсталяції необхідно зробити ще до початку виконання оздоблювальних робіт в приміщенні.Виконати її ви зможете самостійно, вивчивши докладну інструкцію і дотримуючись всіх рекомендацій, таким чином, ви зможете заощадити ваш сімейний бюджет. Всі етапи варто робити дуже уважно і акуратно, краще спочатку все робити правильно, ніж в подальшому переробляти.

Покрокова установка системи інсталяції

Монтаж системи інсталяції для унітазу починається з нанесення розмітки. Робити все потрібно по кроках:

 1. По-перше, нанесіть на поверхню стіни позначку, що буде вважатися головною деталлю всієї конструкції. Після цього відзначте розмір, який відповідає відстані між системою інсталяції та стіною.
 2. Необхідно відзначити точку, де в майбутньому буде знаходитися зливний бак. Зазвичай його встановлюють на відстані одного метра від поверхні підлоги. Враховуйте при цьому висоту самої інсталяції. На всіх поверхнях – і на стіні, і на підлозі необхідно вказати точки, в яких необхідно буде просвердлити отвори для кріпильних елементів конструкції.
 3. Після цього в зазначених місцях за допомогою перфоратора просвердлите отвори і вставте дюбеля.Затем в ці отвори з дюбелями встановіть кріпильні анкери, за допомогою яких у вас з'явиться можливість закріпити унітаз у вертикальній площині.
 4. На заздалегідь підготовлене місце вставте корпус інсталяції, і гарненько прикріпіть її гвинтами і регульованими гайками. Корпус виставте якомога точніше, він повинен знаходитися рівно щодо як горизонтальної, так і вертикальної площині.

Пристрій підвісного унітазу

Ось і все, дана інструкція допоможе вам самостійно встановити систему інсталяції. Після цього можна приступати безпосередньо до самого процесу установки сантехнічного вироби.

Подальший етап – установка чаші унітазу. Всі патрубки, які призначені для води, каналізації, для кріплення системи інсталяції з унітазом, повинні бути підігнані під необхідний розмір. Зазвичай вони продаються в комплекті з унітазом.

Перед тим, як встановлювати чашу унітазу, необхідно одягнути ПВХ-муфти на відповідні шпильки. На них в подальшому одягається чаша, і всі кріплення затискаються за допомогою гайок. Їх необхідно акуратно підтягувати по черзі до тих пір, поки чаша не буде доведено на правильну позицію.

Всю систему інсталяції після установки необхідно як слід заховати, щоб вона не псувала зовнішній вигляд приміщення. Для цього використовуються найрізноманітніші матеріали, які вибираються в залежності від ваших уподобань і матеріальних витрат. Найпростіший і дешевий спосіб для того, щоб приховати цю конструкцію – використовувати обшивку гіпсокартоном.

Тепер ви знаєте всі тонкощі установки систем інсталяції для унітазів, і без особливих труднощів зможете зробити їх монтаж самостійно.