Що буде, якщо вилити електроліт в унітаз

Небезпечний народний спосіб чистки: що буде, якщо вилити електроліт в унітаз

Автовласники часто не знають, що робити з акумуляторним електролітом, адже він має кислотний склад і може нашкодити поверхонь. На форумах одні люди повідомляють, що позбувалися від рідини, слив її в туалет, а інші цікавляться що буде, якщо вилити електроліт в унітаз. Навіть на жіночих форумах тема актуальна: господині зізнаються, що електроліт швидко і якісно чистить сантехніку, розчиняючи все-прівсе відкладення і іржу. Що ж це, лайфхак або небезпечний експеримент, який не можна повторювати? Відповідь на ці питання в статті.

Що буде з унітазом, якщо в нього вилити електроліт

Електроліт для акумуляторів – це сірчана кислота, яка є небезпечною у використанні, так само, як, наприклад, і соляна. Рідина агресивно впливає на пластикові поверхні, а шкіру роз'їдає моментом. Сірчана кислота не завдає шкоди лише:

 • деяким типам пластика;
 • золоту, міді та інших металів;
 • фарфору, фаянсу, кераміці;
 • склу та кварцу.

Тому, коли електроліт виявиться в унітазі, теоретично в туалеті знищиться сечовий камінь і схожі відкладення, а сам санфаянс нітрохи не постраждає.

Форумчани радісно пишуть, що акумуляторний електроліт справляється з найскладнішими забрудненнями в туалеті, в тому числі і запущених випадках, коли не допомагають кошти з магазинів побутової хімії:

 • сечовий камінь в 4-5 см завтовшки;
 • темно-жовті розводи і відкладення в місцях скупчення води;
 • очищає каналізаційні труби.

О не все так безхмарно. Одні користувачі пишуть, що «після такого чищення вода стала зливатися, як у воронку», а інші господарі – що довелося терміново міняти каналізаційні пластикові труби.

З цієї та ще з цілого ряду причин експерти категорично не рекомендують користуватися сірчаною кислотою в будинках, тим більше з пластикової каналізацією або з трубами з оксидів металу.

Деякі користувачі використовували електроліт в туалетах до 6 годин (!), Про всяк випадок, в той час як більш підкованими в хімії та обережними форумчанами рекомендується заливати засіб максимум на 1 годину. Зовні все в порядку: вода стала краще йти і техніка прочистити. Але варто розуміти, що кожен випадок індивідуальний:

 • Із зовнішнього боку ви не дізнаєтеся, роз'їла чи кислота вашу сантехніку і наскільки сильно, не отримаєте ви незабаром діряві труби.
 • Сірчана кислота не тільки розплавляє пластик, але і може нашкодити поверхні туалету, знищивши емаль унітазу.
 • Також електроліт з часом може зіпсувати навіть ті поверхні, на які, на думку користувачів, не впливає. Сучасну сантехніку частіше роблять з додаванням «м'яких» компонентів – оксидів металу.

Чому не варто використовувати їдку кислоту для чищення сантехніки: розбираємо інструкцію

Спробуємо проаналізувати гуляє по мережі інструкцію. Пропонується акуратно працювати з рідиною:

 1. Працювати в рукавичках, респіраторній масці, захисних окулярах. Сірчана кислота виділяє гази, які можуть нашкодити очам, носі і внутрішнім органам, потрапляючи через дихальні шляхи в організм. Тут все вірно. Дивимося далі.
 2. Розбавити електроліт водою. У розведеному вигляді рідина зменшить вплив отруйних парів на організм. Дуже дбайливо. але є один неврахований нюанс, не можна лити воду в електроліт, потрібно робити навпаки:

в банку спочатку ллють воду, а в НЕЇ кислоту, якщо переплутаєш порядок, очі твої востаннє побачать цей світ, тільки слух останеться)))) Потім доводять до потрібної щільності і вже потім в акум.

Васяhttps://otvet.mail.ru/question/82880744

 • Бажано надіти старий одяг з щільної тканини, краще в два шари. Наприклад, дві кофти і дві пари штанів. Ну правильно, хіба мало що. Хоча навряд чи одяг виявиться для електроліту нерозчинної.
 • Щоб відмити санітарну техніку безпечно, «експерти» далекоглядно пропонують уточнити, з чого зроблена каналізація. Якщо все в порядку, то ось і сама інструкція:

  1. Поставити поруч велике відро з холодною водою і велику миску соди, щоб в разі бризгов нейтралізувати дію кислоти. У разі потрапляння електроліту на одяг або підлогу, пропонується засипати пляму содою і налити води. Концентрація харчової соди і кислоти в електроліті при цьому не враховується.
  2. Закрити двері туалетної кімнати. Так все отруйні пари будуть з вами, на жаль.
  3. Зняти ободок з унітазу.
  4. Зробити розчин: вода і електроліт в пропорції 3: 1. Скільки розчину знадобиться, неясно. як його правильно готувати, теж.
  5. Далі пропонується лити складу в унітаз, на проблемні області і в «ногу» туалету.
  6. Почекати 15-30 хвилин, в залежності від занедбаності забруднень.
  7. Потім йоржиком поскоблить внутрішню поверхню техніки. Незрозуміло, не зіпсується чи, він же пластиковий.
  8. Злити воду 5-6 разів.

  Тим часом, навіть при застосуванні такої їдкою кислоти деякі пишуть, що забруднення стають, і пропонують взяти більш концентрований склад або взагалі не розбавляти елетроліт водою. І витримати його в унітазі більш довгий час. все це небезпечно, як для санфаянса, так і для здоров'я ваших домочадців.

  Використовувати такий спосіб регулярно не можна, це призведе до поломки техніки.

  Якщо унітаз складно забився, деякі не поспішають з покупкою нової сантехніки і застосовують для чищення акумуляторну рідину. Але варто знати всі запобіжні заходи при роботі з кислотою і пам'ятати, що електроліт роз'їдає пластик, і з такими трубами сірчану кислоту категорично заборонено використовувати. Незважаючи на потужний вплив акумуляторного електроліту на сечовий камінь, краще не ризикувати сантехнікою і здоров'ям і застосувати призначені для вирішення проблеми кошти. Якщо хочете відмочити відкладення кислотою, візьміть краще господарську щавлеву кислоту і застосуєте її за інструкцією. А якщо у вас пластикові труби, не полінуйтеся дійти до магазину за безпечною хімією.