Чим очистити унітаз від вапняного нальоту народні засоби і найкраща побутова хімія

Чим очистити унітаз від вапняного нальоту: ефективні хімічні і народні засоби

Одним з показників доглянутою квартири вважається чистий унітаз. На жаль, на стінках будь-якої сантехніки час від часу з'являються кольорові плями. У більшості випадків ми маємо справу з нальотом вапна, які вивести досить складно.

Погодьтеся, міняти через поганий зовнішнього вигляду унітаз недоцільно, а й користуватися забрудненим клозетом неприємно. Варіант усунення проблеми один – підібрати ефективне засіб для чищення і не допускати появи застарілих, важко виводяться плям. Не знаєте як це зробити? Ми допоможемо вам розібратися в цих питаннях.

У статті ми описали найбільш ефективні способи боротьби з забрудненнями, перерахували, ніж очистити унітаз від вапняного нальоту, а також привели поради з підтримки чистоти в санвузлі.

Як формується вапняний наліт?

Для початку дізнаємося, звідки береться цей самий наліт. Найчастіше він проявляється у вигляді жовтих плям, особливо в місці змиву, поступово осідаючи на поверхні хромованих і керамічних виробів.

Існує кілька причин утворення нальоту. Розглянемо їх детальніше.

Причина №1. Поточна по трубах вода. В її складі є мінерали (кальцій, магній), солі, частинки грунту – саме вони і роблять воду жорсткою.

Причина №2. Нашаруванню нальоту вапна сприяє несправний змивний бак, який безперервно тече, тому від Задавнена шару так важко позбутися. Під час попадання води на сантехніку відбувається накопичення частинок мінералів.

Причина №3. Недотримання простих правил чистоти в туалеті. Наприклад, якщо змивають унітаз недостатньою кількістю води або взагалі забувають це робити. Звідси і неприємний запах, і наліт жовтого кольору.

Причина №4. Через використання металевих йоржиків для прибирання, на захисній емалі, якою покривають майже всі унітази, виникають невеликі тріщинки і шорсткості. Саме на них осідає наліт, поступово всмоктуючись в матеріал вироби. Згодом, таку сантехніку відмити дочиста стає неможливо.

Причина №5. Старі радянські унітази мають пористу структуру і емаль не покриті, тому на них може накопичуватися значна частина вапняного нальоту.

Пошкодити захисний шар також може гаряча вода, якщо її систематично виливати в туалет. Після покупки і установки унітазу, обов'язково ознайомтеся з рекомендаціями щодо правил догляду за ним.

Це основні причини, через може з'явитися наліт. А про те, як розчинити наліт вапна на стінках туалету піде мова далі.

Способи очищення туалету

Для проведення чистки можна скористатися підручними засобами. Перед використанням будь-якого з них необхідно: прочистити каналізацію, позбутися від води в забруднених місцях. Щоб прибрати застояну воду, використовуйте вантуз або звичайний пластиковий стаканчик. А потім вже наносите засіб для чищення.

Спосіб №1 – народні засоби для чищення

Якщо наліт тільки з'явився або ви не хочете з якихось причин користуватися хімзасобів, то на допомогу прийдуть чарівні народні суміші.

Лимонна кислота. Суміш з 2-3 пакетиків і води нанесіть на наліт і залиште на всю ніч. Кришку залиште закритою. Необхідна кількість кислоти розраховуйте в залежності від ступеня забруднення. Вранці потріть вологою ганчіркою або йоржиком і промийте великою кількістю води. Якщо забруднення не зник, то процедуру можна повторити.

Технічна щавлева кислота. Її використовували ще наші бабусі і прабабусі. Нанесіть трохи порошку (1-2 ложки) на вологу м'яку ганчірку або відразу на забруднення і потріть. Повторіть, потріть знову йоршиком, але не металевим, і промийте.

Оцет (9%). Якщо знайдете, то оцтова кислота 70%. Обов'язково використовуйте захисну пов'язку на всіх етапах приготування і застосування цього засобу.250 г оцту підігрійте до 40-45˚С.

Для посилення ефекту додайте 2-3 чайних ложки харчової соди. Потім, вилийте отриману суміш в унітаз і накрийте кришкою. Залиште так мінімум на 5-6 годин, краще – на всю ніч. Після цього обробіть йоржиком і ганчіркою, змийте водою.

Харчова сода. Вона істотно підвищує дієвість інших засобів – оцту, лимонної кислоти. Щоб якісно прибрати наліт беріть відразу всю пачку (200 г). Приготуйте суміш з водою, нанесіть на сантехніку і залиште на всю ніч. У суміш можна додати кілька столових ложок оцту. Після цього потріть і змийте.

Електроліт для машин. Рідина необхідно використовувати дуже обережно, так як в його складі є сірчана кислота. Попередньо надіньте рукавички, маску і окуляри, так як навіть крапля цього засобу може викликати опік. Речовина наносите тільки на суху поверхню, перебуваючи на відстані витягнутої руки.

Відразу закрийте кришку. Через 15-20 хвилин, але не більше кілька разів поспіль змийте, не відкриваючи кришку. Пам'ятайте, що Електроліт не можна використовувати, якщо до унітазу підведено пластикові труби, так як кислота може їх пошкодити.

Оскільки це засіб дуже токсична, то його варто застосовувати тільки в крайньому випадку, коли інші не можуть впоратися із забрудненням.

Соляна кислота. Її можна знайти у відділах сантехніки або в будівельних магазинах. Використовувати цю кислоту слід так само, як і електроліт. Не забувайте про заходи обережності.

Кока Кола. Цей напій родом з дев'яностих відомий всім. Щоб позбутися від нальоту, слід влити в раковину унітазу 1,5-2 літра коли і залишити на всю ніч. Потім потрібно потерти ганчіркою забруднення і змити великою кількістю води.

білизна. Протріть внутрішні стінки унітазу і залийте білизною. Залиште на ніч, потім потріть наліт йоршиком і змийте.

йод однохлористого. Цю рідину можна купити в будь-якій ветеринарній аптеці. Засіб потрібно налити на суху поверхню і через кілька хвилин змити. Не варто залишати засіб на поверхні довше, ніж на 10 хвилин, також не можна використовувати для чавунних або алюмінієвих труб.

Якщо ні один народний засіб не впоралося з проблемою, то пора задіяти побутову хімію.

Спосіб №2 – побутова хімія

Сьогодні на прилавках магазинів є багато хімічних засобів для очищення туалетів. Але перед застосуванням будь-якої побутової хімії необхідно ретельно вивчити інструкцію.

За складом, всі хімічні засоби для чищення туалету поділяють на: кислотні, лужні та засоби на основі хлору. Існують також порошкові засоби, але вони менш популярні.

Кислотні гелі та рідини вважаються одними з кращих в боротьбі з осіла вапном, хоча і містять невелику кількість кислот. Їх слід застосовувати з особливими заходами безпеки, захищати руки і обличчя. Крім того, ніколи не перетримуйте кислоту, щоб не пошкодити емаль.

Одним з найпопулярніших кислотних гелів є туалетний каченя. Його рекомендується застосовувати кілька разів поспіль. Наносити гель бажано на суху поверхню.

лужні засоби менш небезпечні, ніж кислотні. Їх можна застосовувати часто, навіть щодня. В їх основі є натрій, який розчиняє наліт за лічені хвилини. Наприклад, гелі Бреф, Сантрі, Дося або Доместос.

Будь-яке з цих коштів можна застосовувати регулярно, але важливо пам'ятати, що вони за одну чистку вони можуть впоратися тільки з тонким шаром вапняного нальоту.

Кошти на основі хлору. Після їх застосування приміщення слід провітрювати. Такі очищення можна робити щодня, але важливо дотримуватися запобіжних заходів. Одними з найбільш популярних складів на основі хлору є Титан або комет.

Останній випускається і у вигляді гелю, і порошку. Має різкий запах, тому з ним бажано працювати в масці.

Порошкові абразивні засоби. наприклад, флеш, Біг Пауер. Така хімія відмінно впорається з нальотом будь-якої давнини.Але їх слід застосовувати нечасто, так як для очищення необхідно також використовувати щітки, які можуть пошкодити емаль.

Та й самі порошки буквально «здирають» все непотрібне з поверхні туалету, тому також можуть порушити цілісність емалі.

Правила роботи з побутовою хімією

У гонитві за чистим унітазом важливо не поспішати і не допускати помилок.

Для цього потрібно дотримуватися кількох простих правил.

  1. Щоб не спровокувати пошкодження емалі і нашарування нового нальоту, ніколи не перетримуйте гелі та рідини на основі кислоти.
  2. Будь-яке агресивне засіб для чищення після проведення чистки змивайте водою тільки при закритій кришці, щоб бризки не потрапили на шкіру.
  3. Щоб уникнути хімічних опіків шкіри, отруєння парами або алергічної реакції намагайтеся працювати з побутовою хімією в захисних рукавичках і масці, а також не надто нахиляйтеся над оброблюваною поверхнею.
  4. Ніколи не використовуйте Електроліт або будь-яку іншу рідину на основі сірчаної кислоти, якщо до унітазу ведуть металопластикові труби.

Коли чистка проведена і туалет блищить чистотою, то виникає питання: як продовжити цей стан і не допустити утворення нових забруднень?

Як підтримувати чистоту в туалеті?

Як би якісно ви не вичистили унітаз, там все одно через деякий час утворюється новий шар нальоту. Тому потрібно якомога частіше проводити профілактику. Пропонуємо кілька простих профілактичних заходів.

№1. Кожен раз очищайте чашу від будь-яких забруднень і не економте на воді для зливу.

№2. Під ободок унітазу помістіть спеціальний засіб, який маскує запах, вбиває мікроби і наліт.

№3. Усуньте текти в зливному бачку, так як через неї наліт тільки нашаровується. Якщо текти залишити, то після чистки новий наліт буде з'являтися дуже швидко.

№4. Якщо по трубах тече жорстка вода, то має сенс в бачок унітазу кидати спеціальні таблетки для зниження жорсткості.

№5. Намагайтеся не чистити унітаз за допомогою залізного йоржика. Він залишає дрібні тріщини, які руйнують емаль і сприяють накопиченню нальоту.

№6. Бажано чистити унітаз за допомогою спеціальних засобів мінімум раз на тиждень або два, залежно від того, скільки людей їм користуються. Використовуйте тільки рідкі або гелевидні очисники і м'які ганчірки.

№7. Чи не виливайте в туалет жир, і інші залишки їжі, особливо гарячої.

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете без зусиль підтримувати чистоту унітазу. Головне не запускати проблему і вчасно проводити планові чистки.

Висновки і корисне відео по темі

Для наочності пропонуємо переглянути кілька відео-порад.

Автор показує дієвий спосіб очищення стінок туалету від нальоту вапна в кілька етапів за допомогою підручних засобів:

Корисні поради для тих, хто хоче вичистити коліно унітазу від давніх забруднень. В якості основного інгредієнта використовується оцет, також автор дає корисні поради:

Від нальоту мінералів на стінках унітазу позбудеться досить легко. Скористайтеся одним з наших порад, і тоді ваш унітаз засяє чистотою. Але пам'ятайте, що профілактика завжди обходиться дешевше, ніж аварійна чистка.

Поділіться з читачами вашими секретами змісту сантехніки в чистоті. Будь ласка, залишайте коментарі, задавайте питання по темі статті та беріть участь в обговореннях – форма для відгуків розташована нижче.