Стандартні розміри унітазу з бачком

Стандартні розміри унітазу з бачком. Найкомпактніший унітаз з бачком

Перед придбанням сантехнічного комплекту слід враховувати, чи підходять стандартні розміри унітазу з бачком в вашому випадку або слід звернути увагу на не зовсім стандартні або зменшені модифікації? Підсумкові габарити переважно залежать від типу приміщення і конфігурації самого приладу. Наприклад, підлогові і підвісні системи мають різними типами конструкцій, отже, мають відмінні розміри основних елементів. Рекомендується спочатку спроектувати туалет і розміщення інших пристосувань в санвузлі. Фахівці не радять підбирати сантехніку після складання плану кімнати.

Як підібрати габарити?

Спочатку необхідно визначити стандарти висоти унітазу від статі, а також його довжину і ширину. Для цього виконують відповідні заміри і визначають наступні технічні характеристики:

 • довжину і ширину приміщення: оптимальним вважається дистанція в 30 міліметрів від чаші до стін або інших сантехнічних пристроїв, а також не менше 600 мм від передньої стінки;
 • габарити і конфігурацію каналізаційного виходу (вертикальний, горизонтальний або косою тип прокладки труби, що відповідає за слив);
 • розміри елементів каналізації від патрубка до стінового перекриття, які впливають на дистанцію сантехніки від стінки;
 • відстань до підключення до водопроводу.

Якщо встановлюється підлоговий унітаз з інсталяцією, слід додатково врахувати габаритні розміри конструкції, що монтується і наявність фальшстенке з обробкою. Відстань від підлоги береться таким, щоб ноги не звисали, а стояли без напруги на поверхні. Як правило, висоту розраховують, орієнтуючись на найвищого члена сім'ї.

Що враховувати при замірах?

Щоб встановити унітаз з бачком стандартних розмірів або інші аналоги, необхідно враховувати радий факторів.

 1. Якщо каналізація прокладена в класичному варіанті (близько стін) рекомендується купувати моделі з патрубком косою конфігурації. Їх монтаж не представляє труднощів, незалежно від розміщення вихідний частини.
 2. Орієнтуючись на розміри випускний каналізаційної труби, підбирають манжету-з'єднувач.
 3. Облаштування біде або гігієнічного душа.
 4. Довжину гнучкого шланга між водопроводом і зливним бачком, який не повинен провисати, щоб уникнути застою води.

При облаштуванні санвузла слід враховувати не тільки розміри самої кімнати, але і висоту з шириною випускний частини каналізації. Дистанція від стіни до чаші безпосередньо залежить від патрубка. Вважається, що нижня конфігурація останнього елемента найбільш трудомістка при повторному монтажі, оскільки вимагає порушення підлогового і оздоблювального покриття.

Особливості при виборі бачків

Якщо резервуар для зливної води не включений в конструкцію монолітного комплекту (зазвичай використовуються стандартні розміри унітазу з бачком), може знадобитися його окрема покупка. Для цього потрібно знати особливості різних видів ємностей. Увагу звертають на такі моменти:

 • місткість бачка, якій має бути достатньо для нормального функціонування;
 • тип зливу (горизонтальний, косою або вертикальний);
 • матеріал виготовлення зливного пристрою (кераміка або пластик);
 • клавішу або кнопку спуску води, рекомендується купувати парний варіант, що дозволяє регулювати кількість зливається рідини.

Відмінності за способом установки

Стандартні розміри унітазу з бачком в плані також залежать від способу установки пристосування. Виділяють наступні варіанти:

 1. Монолітна конструкція виготовлена ​​за типом єдиного блоку. Вона має тривалим терміном експлуатації, проте має високу ціну, так як подібні моделі часто є дизайнерськими проектами.
 2. Компактні версії, на яких бачок монтується на спеціальну поличку за чашею.Такий варіант має невеликі розміри, але вимагає ретельної герметизації за допомогою спеціальних прокладок і силікону. В іншому випадку через кілька років буде спостерігатися протікання рідини.
 3. Підвісні і вбудовані модифікації з замаскованими комунікаціями. Даний варіант користується популярністю через красивого зовнішнього вигляду і надійності. Установка такого пристосування складніше, вимагає облаштування інсталяції у вигляді каркаса, службовця для кріплення робочих елементів сантехніки.
 4. Найпоширеніші версії – підлогового типу. Вони підходять для більшості санвузлів, прості в монтажі і обслуговуванні. Між собою модифікації розрізняються конфігурацією резервуара і конструкції.

Крім того, розглянута сантехніка класифікується щодо габаритних параметрів. У магазинах зазвичай продаються моделі зі стандартними розмірами унітазу з бачком. Дитячі або збільшені версії зазвичай виготовляються під замовлення.

кутові моделі

Мінімальні розміри унітазу з бачком обумовлюють популярність кутових варіацій. Вони оптимально підходять для малогабаритних приміщень, візуально збільшуючи простір. При цьому є можливість маскування деяких комунікацій, а в кут конструкція монтується завдяки трикутній формі резервуара для води.

Розрізняють два типи зазначених моделей: моноблок і версія компакт. У першому випадку присутній бачок і чаша. Другий варіант монтується окремо, сама конфігурація – підвісного типу, бак розташовується в каркасної інсталяції або за фальшстенке.

До плюсів зараховують:

 • можливість реалізації будь-яких дизайнерських рішень, завдяки широкому асортименту моделей;
 • економію корисного простору з розміщенням всіх необхідних аксесуарів;
 • більшість версій обладнано автоматикою, що запобігають виникненню аварійних ситуацій, в разі протікання вода потрапляє в трубу-перелив.

Серед мінусів – деякі складності при монтажі, стіни повинні бути надійними і міцними, оскільки маса сантехніки досить велика. У розрахунках потрібно враховувати ширину кута, стандартні габарити подібних модифікацій – 350-380 / 380-420 / 730-800 мм (ширина / висота / глибина). Крім того, подібні пристрої не завжди вписуються в загальний інтер'єр.

підвісні варіанти

Стандартні розміри унітазу з бачком цього різновиду складають 340-370 / 360-400 / 470-700 мм (ширина / висота від підлоги / довжина). Особливість подібних конструкцій полягає в тому, що користувачеві видно тільки чаша, інші елементи заховані в спеціальній ніші або за фальшстеной. Така конфігурація покращує естетику кімнати, роблячи її візуально просторіше.

Замасковані деталі комплекту фіксуються на міцному металевому каркасі, що витримує масу до 400 кг. Деякі варіації мають посилені параметрами (до 800 кг). До переваг підвісних варіантів відносять полегшення прибирання санвузла, безшумну роботу при зливі, можливість маскування комунікацій. На стадії проектування слід окремо враховувати габарити інсталяції по ширині і висоті.

стандартні модифікації

Якщо не важливий тип чаші унітазу або її посилення, більшість людей вибирають саме стандартні варіанти. Подібні моделі підходять для звичайних санвузлів, користувачам середньої комплекції, зростання і ваги.

До переваг відноситься прийнятна ціна і відсутність необхідності обладнання спеціальної ніші для інсталяції. Між собою версії відрізняються за типом фіксації полички (цільнолита або окрема). Габарити: 320-610 / 340-360 / 310-370 мм (глибина / висота / ширина).

Фахівці рекомендують перед проектуванням туалету вибрати відповідну модель, з урахуванням індивідуальних особливостей всіх проживаючих в будинку або квартирі. Потім продумують місце розташування сантехніки в санвузлі. Крім того, бажано у продавця уточнити розміри, оскільки не всі продаються вироби відповідають вітчизняним стандартам ГОСТ.

Розміри компакт-унітазу з бачком

У малогабаритних санвузлах оптимальним варіантом стане саме ця модель, яка не вимагає багато вільної площі. Серед особливостей конструкції – фіксація бака і чаші з трансформацією їх в єдиний комплект. Установку такого пристосування здійснити набагато простіше, оскільки не потрібно кріплення елемента до підлоги і стіни з наступним об'єднанням за допомогою гнучких трубок.

Відповідно до чинного законодавства, всі габаритні розміри сантехнічних пристроїв, регламентуються відповідними гостей, в зв'язку з чим, параметри російського і іноземного ринку відрізняються між собою. Розміри самих компактних унітазів з бачком залежать від виконання, яке може бути з вбудованою або окремою поличкою.

Габарити (в дужках – для моделей з окремою полицею): ширина / висота / глибина – 370 (400) / 610 (460) / 340 (360) мм.

Від інших конструкцій монолітні версії відрізняються тим, що бачок і чаша унітазу являють собою єдине ціле, без зв'язують сполучних елементів. Серед основних переваг – високий показник надійності і тривалий експлуатаційний період. Це обумовлено відсутністю з'єднують механізмів, що піддаються корозії або іншим деформацій. Головним мінусом є висока ціна виробу, що пояснюється нюансами виробництва. Крім того, при виході з ладу внутрішніх деталей, доведеться міняти всю арматуру, одиночна заміна елементів не передбачена.

Розміри унітазу з бачком нагорі:

 • по ширині – 350-380 мм;
 • по висоті – 380-780 мм;
 • по довжині – 680-710 мм.

Фахівці радять з моноблоком придбати запасний набір внутрішньої начинки, оскільки через 10-12 років аналогічний варіант для заміни буде непросто роздобути.

вбудовані версії

Подібні варіанти мають схожі характеристики з навісними конструкціями, все елементи, крім чаші, приховані за стіновий перегородкою. Відмінність – в цьому класі передбачені також підлогові унітази з інсталяцією.

Стандартні габарити даної категорії: 350-380 / 380-425 / 480-570 мм (ширина / висота / глибина). На стадії проектування необхідно враховувати розміри самої моделі, глибину стіни. Як варіант, конструкцію можна монтувати в спеціальній ніші, маскуючи комунікації за листової обробкою.

До мінусів зараховують необхідність кріплення системи до капітальної стіни або ніші, а також складність ремонтних робіт. Фахівці рекомендують не робити маскує панель абсолютно глухий. Дані модифікації реально встановити своїми руками, однак при виникненні протікання або інших несправностей, потрібно повний демонтаж системи з повторною її установкою.

Дитячі пристосування

Унітази для дітей – найбільш креативні серед аналогів. Часто чаші виконуються в незвичайному оформленні, маючи нестандартну конфігурацію. Від дорослої сантехніки вони відрізняються зменшеними розмірами, можуть монтуватися в найменші кімнати.

 • глибина – 440-600 мм;
 • стандарт висоти унітазу від статі – 260-340 мм;
 • ширина – 290-350 мм.

Подібні пристосування підбираються таким чином, щоб забезпечити максимально комфортну експлуатацію дитиною. Щоб модель була актуальна на протязі декількох років, її розміри беруть трохи з «запасом».

Ексклюзивно великі різновиди

Іноді змонтувати інсталяцію, що витримує велику масу, не представляється можливим. Наприклад, якщо не передбачена установка на капітальну стіну і інших альтернатив немає. В цьому випадку, якщо в сім'ї є люди великої комплектації, рекомендується купувати унітаз зі збільшеними розмірами або підвищену міцність. У продажу подібні модифікації знайти не так просто, зазвичай їх виготовляють спеціалізовані фірми за індивідуальним замовленням. Для цього надаються вибрані розміри, щоб конструкція стала максимально підходящим варіантом.

Найчастіше, така сантехніка з унітазом і бачком з бічним підведенням має наступний діапазон габаритів:

 • по глибині – до 820 мм;
 • по висоті з резервуаром – до 680 мм;
 • по ширині – до 460 мм.

Унітаз Jacob Delafon

Одним з найвідоміших світових виробників сантехніки є компанія Jacob Delafon. Продукція цієї фірми відповідає всім світовим стандартам якості, має оригінальний привабливим дизайном. Бренд постійно розширює лінійку продукції, даючи споживачеві можливість вибрати найкращі варіанти.

Найпопулярніший товар зазначеної марки:

 • підлогові компактні унітази;
 • навісні модифікації сантехніки з прихованою інсталяцією;
 • біде і пісуари.

Виробник пропонує як готові комплекти, так і аксесуари з комплектуючими елементами, а також змішувачі різних типів. Фірма позиціонує запатентовану технологію для створення унікального порцеляни, забезпечив визнання бренду у всьому світі.

Даний матеріал надає елементам сантехніки ідеальну гладкість поверхні, міцність, стійкість до стабільного зовнішнього впливу. Зменшений показник пористості сприяє уникненню накопичення забруднень, забезпечуючи пристосуванням зовнішній блиск.

Унітази Jacob Delafon оснащені бачком з механічною конструкцією слива, що працює від натискання вбудованої кнопки. Для спуску рідини передбачені дві програми: економічний і нормальний режим (3 і 6 л). Устаткування комплектується наступними елементами:

 • інсталяцією зі сталевої рами;
 • пластиковим резервуаром, що встановлюються в стіну прихованим методом;
 • двохпозиційної клавішею зливу;
 • чашею з порцеляни, закріпленої на рамі за допомогою спеціальних штирів.

Готові набори сантехніки від виробника включають в себе звукоізоляційні прокладку, що дозволяє нівелювати шум при заповненні резервуара водою. Кріпильні деталі також входять в комплектацію. На першій стадії монтажу монтують раму в стіну, після чого фіксується сама чаша унітазу. При установці необхідно враховувати висоту розміщення конструкції, оскільки завищена або занижена положення зробить незручним прилад в експлуатації.

Відгуки користувачів

Серед відгуків власників сантехніки «Якоб Делафон» превалюють позитивні відгуки. Користувачі відзначають широкий асортимент, що дозволяє підібрати варіант по будь-якому запиту клієнта. Більшість конструкцій має унікальну систему зливу «каскадного» або «водоворотних» типу. Серед інших переваг – висока якість, надійність і практичність. Ціна комплектів дорожче, ніж окремих елементів, зате в наборі йде все необхідне, яке не потребує подальшого підбору за типом і розмірами. Більшість споживачів однозначно рекомендують французьку сантехніку «Якоб Делафон».

На завершення

Які унітази бувають за типом зливу, конфігурації, габаритів і способу розміщення, розглянуто вище. Серед запропонованих на ринку пристроїв не складе особливих труднощів вибрати відповідну модель для кожного конкретного випадку. Стандартні підлогові модифікації найпоширеніші, оскільки не вимагають особливого обслуговування, надійні і прості в установці. Також без проблем можна знайти ексклюзивні моделі для «великих» людей, дітей, придбати унікальні дизайнерські вбудовані варіації або моноблоки.