Який унітаз краще вибрати вимоги, інструкція по вибору, матеріал, зовнішній вигляд, компоненти

Керівництво з придбання сантехніки, який унітаз краще вибрати

Туалетна кімната – це те місце, яке кожен з нас відвідує по кілька разів на день, тому важливо, щоб перебування в цьому приміщенні було комфортним. Центральне місце туалетної кімнати займає унітаз, тому про те який унітаз краще вибрати, на що звернути увагу при виборі і які фірми розглядати, ми і поговоримо з вами далі.

Вимоги до сантехніки

Для того щоб чітко окреслити параметри майбутнього унітазу, необхідно знати які вимоги до нього пред'являти.

 1. Почнемо з вартості. Бути економними стало дуже модно, воно і зрозуміло, нікому не хочеться переплачувати за марку, бренд, гаджети і дизайн, тому вибираємо обладнання повинно максимально задовольняти співвідношенню якість – ціна.
 2. Унітаз повинен виконувати головну функцію швидко і якісно. Тому повинна бути обрана така модель, яка буде відмінно змивати воду і по максимуму не залишати забруднень.
 3. Повертаючись до питання економічності, краще вибрати такий пристрій, який дозволить економно витрачати ресурси. Тому звернути увагу слід на економічні моделі.

Маленький туалет в Квратира

Ось, мабуть, основні критерії вибору даної сантехніки. Далі розглянемо, яким чином виробники намагаються задовольнити попит і що для цього придумують.

Вибір за матеріалом і зовнішнім виглядом

Почнемо наше вивчення з дизайну зовнішнього вигляду пристрою. Існує три види конструкції унітазів в залежності від способу кріплення бачка.

 1. Унітаз-компакт – для підлоги модель, передбачає розташування бачка за унітазом на спеціальному кріпленні. Дозволяє істотно заощадити простір, є найбільш поширеною моделлю і відносно недорогий, в залежності від виробника.
 2. Унітаз з підвісним бачком – також для підлоги модель. Це найстаріший варіант унітазу, підвісний бачок якого розташовувався під стелею, вже практично не випускається, тільки в якості ретро моделі. Однак сьогодні є дорогі вироби, які організовані за тим же принципом. У такій конструкції є один недолік – зовнішні комунікації, що не прикрашають приміщення.

Унітаз з вбудованим бачком в стіну

Наступна градація щодо матеріалу виготовлення:

 1. Сантехфаянс – самий бюджетний матеріал. Він використовується для масового виробництва недорогий сантехніки. Однак має один суттєвий недолік – пористість поверхні. З'явилися сучасні методи випалу, що дозволяють знизити даними коефіцієнт, проте, все одно фаянс "вбирає" в себе бруд і неприємні запахи.
 2. Санфарфор – дуже міцний, красивий і довговічний матеріал, при якому ваше обладнання довгий час буде мати бездоганний вигляд. Має один недолік – високу ціну.
 3. Сталеві унітази відмінні у використанні і зносостійкі, тому їх часто встановлюють в громадських вбиралень. Однак виробники використовують сталь так само, як матеріал для створення дизайнерських речей. Він незручний в плані чистки – не можна використовувати абразивні чистячі матеріали.
 4. Устаткування з штучного каменю не примхливо в догляді і ефектно виглядає в приміщенні.

Унітаз з каменю

Якщо дозволяють кошти, оптимально буде придбати фарфор, він послужить при правильному догляді не менше 50 років.

Крім того, важливо вибрати чашу унітазу таким чином, щоб вона була функціональна. Розрізняють три види чаші

 • тарілчаста – має спеціальну поличку, на яку спочатку потрапляють всі нечистоти, а вже з неї змиваються в унітаз;
 • воронкообразная – має спускное отвір, розташоване посередині, тому бризок не уникнути, зате вона відмінно змиває і унітаз залишається практично чистим;
 • козирькові – найбільш безпечна з позиції появи бризок в силу зміненої геометрії спускного отвору.

Останній тип чаші – козирькові, він найбезпечніший. Він не дозволяє уникнути бризок і при цьому змити всі нечистоти прямо в каналізацію.

Слід визначити для себе який унітаз краще: підвісний або підлоговий, з роздільним бачком або поєднаний і з якого матеріалу потрібно обов'язково на ранньому етапі вибору. Тому як ще необхідно враховувати будову внутрішніх компонентів і функцій.

Вибір по внутрішніх компонентів і функцій

До внутрішніх компонентів відноситься випуск унітазу, системи зливу, функції кнопки і додаткові гаджети. Так, згідно з випуску, розрізняють три варіанти зливу:

 1. Вертикальний – слив відбувається по вертикальному каналу. Унітаз з таким випуском відмінно підійде для квартир з каналізаційним отвором в підлозі.
 2. Косий випуск характерний для хрущовок. Тому, якщо ви проживаєте в такому будинку, то вам краще встановити унітаз з косим випуском, так ви зможете заощадити простір санвузла.
 3. Горизонтальний випуск може використовуватися як гібрид двох попередніх при з'єднанні каналізації і унітазу за допомогою гофри, проте в цьому випадку пристрій істотно відсунеться від стіни.

Тому, при виборі зливного каналу унітазу зверніть увагу на розташування каналізаційного виходу у вас вдома.

Важливу роль в якості спуску води відіграє система зливу. Їх існує два різновиди:

Змив чаші унітазу

 1. Каскадна система поширена в старих моделях і являє собою спуск води по задній стінці. Таким чином, задня поверхня омивається відмінно, але зате всі інші не будуть зачіпатися, що знижує гігієнічні якості такого приладу.
 2. Душова система омиває всю поверхню завдяки розташованим під обідком отворів. Таким чином, очищає весь унітаз.

По можливості, перевагу краще віддавати останньої.

З метою економії води, виробники стали створювати вироби з подвійною кнопкою, і, відповідно, з подвійною функцією зливу. Такі кнопки дозволяють контролювати слив в межах повного бачка або його половини. Якщо врахувати, що у різних моделей місткість бачка становить від 6 до 8 літрів, то економія виходить пристойна. Тому, купуючи унітаз, ознайомтеся з такою можливістю зливного бачка.

На довершення до всього існує система Антисплеск. Для того унітаз щоб не бризкав, зливний отвір зміщують найчастіше до задньої стінки і створюють спеціальне кільце з водного краю.

І якщо ви хочете використовувати свій унітаз як біде, то при виборі зверніть увагу на таку опцію як гігієнічний душ. Його можна підключити самостійно пізніше, якщо він не входить в комплект, але вбудована модель працює краще і ефективніше. До того ж, душ не доведеться підбирати за параметрами.

вибираємо виробника

Для того щоб зрозуміти, якої фірми унітаз краще вибрати, розглянемо основні конкурентні переваги великих виробників сантехніки.

Якщо ви вибираєте бюджетну модель, то лідером будуть такі компанії як Саніта, Керамін, Jika і Roca. Перші дві компанії російська і білоруська, потім чеська і іспанська. Вони мають високу якість, зручністю і добре підібраною арматурою і все це при невисокій ціні від 1 000 до 5 000 рублів.

Наступна цінова категорія бізнес – класу 5 000 – 20 000 рублів представлена ​​Gustavberg і Jika. Їх обладнання відрізняється поліпшеною якістю, безшумною роботою, гарантією близько 25 років і водозберігаючими технологіями.