Яке опалення краще для квартири, що оптимальніше при обігріві житла – металопластик або

Яке опалення краще для квартири – розглядаємо оптимальні варіанти

Ні для кого не секрет, що традиційна система опалення багатоквартирних будинків безнадійно застаріла. Як часто нам доводиться мерзнути в холодні осінні вечори і мучитися від духоти в теплі весняні дні? Скільки ви витрачаєте сил, щоб тільки за один опалювальний сезон позбудеться від пилу, плісняви ​​та конденсату? І що найцікавіше – нам приходять просто запаморочливі рахунки за оплату опалення і послуги, які ми практично не отримуємо. Яке опалення краще використовувати в квартирі, щоб уникнути таких проблем? Постараємося відповісти на це непросте питання.

Типовий багатоквартирний будинок

Проблеми централізованих систем опалення

Батарея старого зразка

Як показала практика і життєвий досвід, радіатори старого зразка обігрівають наші квартири методом конвекції – просто нагрівають повітря і змушують його рухатися всередині приміщення. У підсумку ми отримуємо теплий висушений повітря, який накопичується в районі стелі і якщо його візуалізувати, то виглядати він буде як велика подушка.

Нижня частина приміщення залишається прохолодною, що при недостатній температурі повітря викликає появу конденсату. Також, вгору піднімається пил і мікроби, які несприятливо впливають на наше здоров'я. До цього «букету» можна сміливо додати неможливість регулювання температурного режиму в квартирі своїми руками. У підсумку ми отримуємо шкідливі і неефективні системи.

Увага! Як показали опитування населення Росії – навіть при нормальній роботі централізованих систем опалення, більшість бажала індивідуальні (автономні) системи опалення.

Кутові квартири – проблема країни

Що стосується радіаторів опалення в кутових квартирах – то вони просто не справляються з поставленим завданням (це стосується не тільки до старих «радянським» домівках, а й новобудов). Головна проблема такого «житла» – величезні тепловтрати. Тобто, що отримується від радіаторів тепло йде через кутовий стик, а холод з вулиці, в свою чергу, проникає в квартиру і в ній стає жахливо холодно. Взимку промерзлі стіни накопичують на собі вологу і тим самим стають прекрасної «грядкою» для грибка і цвілі.

У пошуках рішення

Електричний обігрівач – комфортно, але дорого

Отже, яка система опалення краще? Як опалювальні прилади можна використовувати електричні обігрівачі, але це досить витратний варіант – ціна на комунальні послуги від цього тільки зростає, а повітря не стає більш вологим.

автономне опалення

У зв'язку з тим, що автономне опалення є, мало не «рожевою мрією» наших співгромадян, розглянемо це поняття детальніше – що під цим мається на увазі?

Тут все просто – автономні системи опалення являють собою як котли (твердопаливні, рідкопаливні, газові та електричні), так і незалежні системи опалення – інфрачервоні панелі.

Також хочеться відзначити систему опалення теплими підлогами, яка завдяки своїй непомітності стала хітом останнього десятиліття. Але, продовжимо по порядку:

  • твердопаливні котли – відрізняються підвищеним рівнем пожежонебезпеки. Для їх розпалювання і підтримки полум'я використовується тверде паливо (дрова, пелети, деревні стружки, тирса, брикети тощо.). Їх головна перевага в тому, що вони є найекономічнішим варіантом при відсутності прилеглої газової магістралі. Тому, якщо вас ще цікавить краще опалення для дачі – відповідь очевидна.

  • рідинні системи – в більшості своїй працюють на дизельному паливі і являють собою «дачний» варіант. У квартирі таку систему поставити просто не вийде – доведеться обладнати димохід, вихлоп від якого напевно потривожить сусідів.Та й рівень пожежонебезпеки залишає бажати кращого.

Увага! При облаштуванні рідкопаливних котлів не варто забувати про спеціальне місце для зберігання палива (окреме від котла). При його відсутності пожежний інспектор накладе на вашу систему «вето» і випише досить неприємний штраф.

  • Найпопулярніший і затребуваний варіант для сучасних квартир – газові котли для опалення і гарячого водопостачання. Вони економічні і дозволяють витрачати «паливо» виключно на свій розсуд і бажанням. Завдяки спеціальним термодатчиком ви завжди будете знати температуру в кімнатах, і при бажанні регулювати її. Але тут треба буде розв'язати безліч питань – яку модель котла віддати перевагу, як встановити термодатчик, який кран опалювача краще …

Сучасний настінний газовий котел

  • Якщо немає можливості провести газове обладнання в свою квартиру, зверніть увагу на систему "тепла підлога", Яка діє за принципом централізованого опалення, але є більш економічним, надійним і регульованим варіантом.

Відразу ж виникає питання – що краще для опалення металопластик або поліпропілен? У зв'язку з тим, що металопластик більш довговічний, пластичний і більш стійкий до механічних пошкоджень, ніж поліпропіленові труби, краще використовувати його. Тим більше що підлоги монтуються в наливна підлога і закриваються поверх покриттям підлоги (ламінат, лінолеум, паркет та ін.). Тобто, ваш тепла підлога буде відчувати постійну (хоч і незначну) навантаження.

Крім усього іншого, хотілося б відзначити ефективність такої системи – тепло піднімається безпосередньо від статі і прогріває не повітря, а меблі. Виходить, все елементи інтер'єру, що знаходяться в приміщенні, братимуть участь в теплообміні.

Що стосується додаткових плюсів, то система «тепла підлога» має їх чимало – створює ідеальний мікроклімат, підтримує постійну оптимальну температуру в приміщенні, плюс до всього можливість регулювання температури і роботи системи в автоматичному режимі. Змонтувати «тепла підлога» може кожен бажаючий своїми руками, не вдаючись за допомогою до фахівців. На нашому сайті неодмінно знайдеться інструкція, як це зробити.

  • Ось ми і дісталися до інфрачервоного опалення, про яке можна говорити годинами. У нашій країні це явище нове і рідко використовується через свою «загадковості». Але між тим хотілося б відзначити, що це самий менш енерговитратний спосіб прогріти свою квартиру, на який перейшли багато жителів Скандинавії.

Підведемо підсумок

У зв'язку з тим, що кожен населений пункт нашої Батьківщини має свої індивідуальні кліматичні, муніципальні і адміністративні особливості – важко порадити щось конкретне. Однак досвід наших співгромадян показує, що з кращого боку себе показало газове і інфрачервоне опалення, а також система «тепла підлога» (дивіться також схему підключення опалення в приватному будинку).

Пошукати відповіді на свої питання ви зможете в наших фото і відеоматеріалах. Нехай у вашому домі буде завжди тепло і затишно!